Зразок пояснювальної записки в школу

У нас Ви знайдете зразки і приклади правильного написання пояснювальної записки в школу, якщо ваша дитина пропустила уроки за сімейними обставинами чи за станом здоров’я пояснювальна записка до школи являється обов’язковим документом, записка передається директору і зберігається весь період навчання учня в школі.

Вам разом з вашою дитиною необхідно виїхати з міста чи відвідати лікаря під час шкільних занять? Це має бути зафіксовано у письмовій формі, відомій під назвою – Пояснювальна записка про відсутність у школі.

Якщо дитина раптово захворіла і ви вирішили залишити її вдома, необхідно заздалегідь повідомити про це класному керівнику. Ви можете зателефонувати або надати пояснювальну записку, якщо вам потрібно попередити вчителя заздалегідь.

Чого слід уникати при написанні пояснювальної записки до школи

Деякі батьки ставляться до написання пояснювальної записки несерйозно, але слід зауважити, що це офіційний документ, який повинен бути наданий директору школи. Адже відповідальність за дітей під час їх відсутності в учбовому закладі полягає на батьків, тому краще оформити документ за правилами ділової мови.

 • Важливо звертатись до вчителя чи до особи, на ім’я якої оформлена записка, зі словами «Шановний(а)». Не забудьте написати ім’я та по-батькові
 • Використовуйте чистий аркуш. Записка, що написана на абияк відірваному з зошита чи м’ятому листку – не найкращий спосіб пояснення відсутності дитини в школі
 • Намагайтесь уникати виправлень і помилок

Правила написання пояснювальної записки в школу

Формат пояснювальної записки є довільним, в більшості випадків цей документ пишеться від руки. Ви можете дотримуватись деяких рекомендацій, які допоможуть вам правильно скласти текст документа.

Пояснювальна записка про причини відсутності учня (учениці) на заняттях:

 • В верхній частині впишіть посаду, до кого йде звернення, прізвище та ініціали, повну назву учбового закладу
 • Нижче напишіть від кого, вкажіть своє прізвище та ініціали
 • По середині аркуша напишіть Пояснювальна записка
 • Напишіть про причини відсутності дитини у школі, наприклад: «Мій син, Майкл Балмер, учень 4-В класу, пропустив шкільні уроки 15.02.2024 тому що брав участь у міському вокальному конкурсі «Водограй».
 • Закінчіть записку написанням дати у лівому нижньому кутку і підписом – у правому. Якщо ви маєте документи, що підтверджують вище вказану причину відсутності (довідка від лікаря, грамота) – додайте копії до записки

Пояснювальна записка в школу: заповнений зразок

Директору
Київської загальноосвітньої школи №998
Біллу Гейцу
від Стіва Балмера
 

Пояснювальна записка

 

Шановний Білл Гейц, мій син, Майкл Балмер, учень 4-В класу, пропустив шкільні уроки 15.02.2024 тому що брав участь у міському вокальному конкурсі «Водограй».

 

 

16.02.2024                                                                                                               Підпис

Схожі статті

One comment
 1. Як все просто))
  універсальний, короткий зразок.
  Переписала записку від руки з вашого зображення і готово))

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...