Резюме на українській мові

У справі пошуку роботи резюме має важливе значення, навіть в 2024 році. З цієї короткої характеристиці професіоналізму і здібностей роботодавець зможе оцінити вас як потенційного працівника ще до співбесіди, зробити для себе певні висновки і підготувати питання, які будуть задані при особистій зустрічі.

Як правильно писати резюме на українській мові? Стандартних вимог до цього виду анкети немає, але існує перелік певних пунктів, які обов’язково повинні бути відображені в резюме на здобуття тієї чи іншої вакансії.

Основні пункти резюме

 1. Прізвище ім’я по батькові. Вказувати їх потрібно повністю і бажано виділяти жирним або більшим шрифтом.
 2. Особисті дані. Вказуються рік народження, сімейний стан на даний момент, наявність і кількість дітей. Також в даному пункті наводиться контактна інформація: номери телефонів та код міста для стаціонарного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса (не обов’язково, можна вказати лише місто і район проживання).
 3. Мета вашого резюме. Тут вказується вакансія, яка вас цікавить, чи описується робота, яку ви шукаєте. Можна написати, на яку зарплату ви претендуєте (від …). Але це можна не вказувати, якщо ви думаєте, що така інформація може зіграти проти вас.
 4. Освіта. Вказуєте назву навчального закладу, яке ви закінчили, місто, де воно знаходиться, роки надходження і випуску, факультет, спеціальність за дипломом і вашу кваліфікацію. У разі якщо ви закінчили не один навчальний заклад, спочатку вкажіть те, що більше підходить до посади, на здобуття якої ви пишете резюме. Якщо таких декілька, перерахуйте їх в зворотній хронології.
 5. Додаткова освіта. Сюди відносять курси, тренінги, семінари, після закінчення яких ви отримали сертифікати та свідоцтва. Вказуйте в резюме тільки ті, що можуть стати в нагоді вам в майбутній роботі. Слід вказати в зворотній хронології назву курсів, рік їх закінчення, а також найменування організації, їх проводила.
 6. Кваліфікація. Це не обов’язковий пункт в резюме, але бажаний, так як в ньому ви можете вказати ваші знання і навички в конкретній професії, стаж роботи в даній сфері. Якщо у вас були якісь професійні досягнення, їх також варто відзначити в даному розділі.
 7. Досвід роботи. Це головний пункт в резюме, в якому ви описуєте всю свою попередню трудову діяльність, починаючи з останнього місця роботи – в зворотній хронології. Спочатку вказується період роботи (місяць і рік прийому на роботу і звільнення), потім – назва компанії, сфера діяльності і ваша посада на даному підприємстві. Далі потрібно вказати список ваших обов’язків на цій роботі.

Додаткова інформація

 1. Спеціальні навички:
  – володіння іноземними мовами (із зазначенням рівня);
  – наявність водійських прав, їх категорія, а також водійський стаж (якщо є особистий автомобіль, слід вказати його марку);
  – якщо є інші навички, наприклад, вміння набирати текст «наосліп», про них теж потрібно написати.
 2. Уміння працювати з комп’ютером. У цьому пункті слід вказати ступінь ваших комп’ютерних знань. Наприклад: «на рівні досвідченого користувача». Далі повинен слідувати список програм, в яких ви працюєте (бухгалтерські, офісні, графічні редактори і т. Д.), Вказівка ​​на те, що ви вмієте працювати з оргтехнікою та Інтернетом.
 3. Особисті якості. Тут ви описуєте свої позитивні риси характеру, які підходять для даної вакансії. Слідкуйте за тим, щоб в списку таких рис не було несумісних з психологічної точки зору.
 4. Готовність до позаурочній роботі і відряджень – теж важливий момент, тому, якщо ви згодні на них, відзначте це в резюме.
 5. Захоплення та інтереси. Цей пункт не є обов’язковим в резюме, але якщо ваші захоплення характеризують вас як життєво активного людини, про них варто написати (наприклад, заняття спортом, туризм).
 6. Рекомендації з минулих місць роботи (якщо вони у вас є).

Оформлення резюме

Яким би не був зміст резюме, його оформлення – важливий момент при пошуку роботи. Від цього залежить, чи звернуть на нього увагу роботодавець або менеджер по кадрам, і яким буде перше враження про вас як про претендента на вакансію. Розглянемо, як оформити правильно резюме.

Даний документ (якщо він не електронний) друкується на стандартному аркуші білого паперу. Бажано, щоб його обсяг був 1-1,5 сторінки (не більше). Назва «Резюме» на початку документа не пишеться.

При складанні документа не рекомендується використовувати шрифт дрібніше 10 п, оптимальний варіант – 12 п. Використовуйте офісні шрифти, так як вони є на будь-якому комп’ютері. Уникайте рідко використовуваних і вигадливих шрифтів, адже резюме – документ ділового стилю.

Ваші особисті дані – П.І.Б., адреса, телефони, назва посади, на яку ви претендуєте (вони знаходяться на початку резюме) слід виділити жирним шрифтом (або підкресленням). Інші відомості виділяти не рекомендується, так як це створює незручність сприйняття інформації про кандидата.

Таблиця – лаконічний варіант

Хороший варіант оформлення резюме – таблиця. У лівій колонці, вузької, ви вказуєте основні пункти, а в правій, широкої, розшифровуєте їх детально. Резюме в такому вигляді набуває лаконічність, а інформація, зазначена в ньому, краще сприймається. А при великій кількості претендентів на вакансію важливо, щоб саме на ваше резюме звернув увагу менеджер по кадрам.

Пишемо без помилок

При складанні резюме не забувайте про грамотності. Якщо ви володієте знанням рідної мови, зверніться до філолога, щоб він вичитав написаний вами документ і виправить помилки. Грамотні фахівці цінуються у всіх сферах. Помилки охарактеризує вас не з кращого боку, і серед інших претендентів даної вакансії, швидше за все, виберуть того, чиє резюме було написано грамотно.

Супровідний лист

При відправці свого резюме поштою – звичайною або електронною – до нього бажано додати супровідний лист. Це покаже вашу повагу до роботодавця і підвищить ваші шанси в отриманні посади. У листі слід звернутися до роботодавця, висловити зацікавленість в отриманні вакансії і бажання співпрацювати. В кінці листа напишіть, що більш детальну інформацію про вас роботодавець дізнається з резюме, що додається.

Після відправки документа по електронній пошті відповідь слід чекати 1-2 дні. Якщо його не буде, зателефонуйте менеджеру з кадрів, але тільки один раз. Цим ви нагадайте про себе і виділіть себе з-поміж інших кандидатів на посаду.

Бланк резюме на українській мові

Шаблон РЕЗЮМЕ

Завантажити зразок резюме на українській мові

Зразок резюме вчителя Word

One comment

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...