Як правильно написати резюме на роботу?

Знаєте жарт: «Написав резюме і розплакався – я такий класний!»? Насправді, частка правди в ній є. Мета резюме – це зацікавити роботодавця, грубо кажучи, показати, «який ви класний». Відразу застережу – брехати в резюме дуже небажано. Навіть у дрібницях. Будь-яка брехня може розкриватися в самий невідповідний момент, та ви і самі можете випадково «проколотися». Чи варто говорити, що тоді робота на даній вакансії вам не світить? Навіть якщо брехня була і незначна, ніякому роботодавцю не захочеться мати справи з людиною, яка почала співпрацю ось таким нечесним чином.

У резюме, як і в зовнішності, потрібно підкреслювати переваги і приховувати недоліки.

5 загальних правил складання резюме, яким зацікавиться роботодавець

  • Дотримуйтесь структури.Резюме – це не художня розповідь і не твір, тому суцільний текст тут неприйнятний. Резюме має складатися з чітких підзаголовків, а інформація подана коротко.
  • Дотримуйтеся зрозумілого форматування. Зараз модні різні «креатині» резюме. Незвичайна подача інформації
    – це добре, але намагайтеся не переборщити. Не потрібно якогось супер дизайну,
    за яким і тексту-то не видно. В першу чергу, резюме повинно легко читатися і сприйматися.
  • Пишіть тільки правду, але про деякі моменти можна промовчати. Фразу «пишіть в резюме правду» не варто сприймати надто буквально і вивалювати навіть ті факти, які не додають привабливості вашої персони як потенційному співробітнику. Адже ви хочете отримати роботу, так? Тому замовчувати деякі моменти можна, а іноді навіть і потрібно. Робіть акцент на своїх перевагах – саме вони повинні в першу чергу кинутися в очі інтерв’юеру. А про недоліки він вас і так запитає, якщо захоче.
  • Будьте короткі. Максимально допустимий розмір резюме – це 2 сторінки. А ще краще, якщо воно поміститься на одній сторінці. Перечитувати багато тексту про вас ніхто не буде. «Упаковувати» резюме найкраще в формат PDF, так документ буде виглядати більш презентабельно.
  • Будьте грамотні. Грамотність це показник вашої загальної освіченості. Нікому не потрібен співробітник, який пише слова з помилками, навіть якщо при виконанні своїх посадових обов’язків йому нічого писати не потрібно буде. Тому після написання резюме уважно прочитайте його кілька разів і переконайтеся, що в ньому немає помилок, друкарських помилок, молодіжного сленгу, тавтологію, та й просто безглуздих пропозицій.

Структура резюме на роботу

Тепер давайте пройдемося по основним пунктам резюме і що в них має бути.

Назва документа

Тут не треба нічого мудрувати, назвіть цей документ просто “Резюме”. Зараз практично всі і завжди відправляють свої резюме роботодавцям в електронній формі, і якщо ви напишете в назві файлу якусь абракадабру або просто не вкажете своє ім’я, є велика ймовірність, що він загубиться в комп’ютері серед інших документів і про нього просто забудуть. Тема самого документа всередині теж повинна звучати так само:

“Резюме”. Наприклад: Резюме Іванової Юлії Сергіївни.

Фотографія

Додавати фотографію в резюме необов’язково, але дуже бажано. Особливо, якщо ви претендуєте на посаду, в якій приваблива зовнішність є не останнім критерієм відбору. Наприклад, це може бути менеджер по роботі з клієнтами, промоутер. Фотографія повинна бути стримана. Тобто, та, на якій ви танцюєте в клубі, для резюме явно не підійде. Але і фотографія “Аля на паспорт” теж буде не найкращим варіантом. Виберіть, чи навіть спеціально зробіть таку фотографію, на якій ви злегка посміхаєтеся, прямо дивіться в камеру і одягнені в підходящий для роботи одяг.

Мета в резюме зразок

Мета повинна бути не абстрактною, а цілком конкретною. Наприклад, “отримання посади менеджера”, “здобуття посади торгового представника”. Мету писати потрібно обов’язково, так як без неї втрачається сенс всього резюме.

Особисті дані

Це ваші паспортні та контактні дані, без яких в резюме теж не обійтися. Тут необхідно написати вашу дату народження, сімейний стан, наявність дітей, місце проживання, номер телефону, адреса електронної пошти, skype і інші методи зв’язку з вами.

Освіта

В цьому розділі напишіть повну назву вищого навчального закладу, в якому ви навчалися, факультет, спеціальність, роки навчання і вчену ступінь, яку ви отримали (бакалавр, спеціаліст, магістр і т.д.). Якщо ви вчилися в кількох навчальних закладах, то пишіть їх по порядку –
починаючи з самого першого.

 Досвід роботи

Це, мабуть, найважливіший розділ резюме, і на нього всі роботодавці звертають особливу увагу. Досвід роботи пишеться в зворотному порядку, тобто, спочатку йде найостанніше місце роботи, потім передостаннє і так далі. Оформляти місця роботи слід так: дати початку і кінця роботи, повна назва компанії, назва вашої посади, короткий опис ваших посадових обов’язків. Наприклад: Лютий 2021 – липень 2022 ,. ТОВ “White Flower”, менеджер по роботі з клієнтами, консультування клієнтів, складання договорів, супровід поточних клієнтів.

Досягнення і нагороди

Тут ви можете “похвалитися” тим, чого ви вже досягли і добилися. Якщо у вас є сертифікати, що стосуються вашої професії, або ви закінчили будь-які курси підвищення професіоналізму, то напишіть про це. Вкажіть назву організації, яка видала вам сертифікат / диплом, дати проходження навчання та коротко саму суть навчання.

Але будьте готові, що у вас можуть попросити оригінали цих сертифікатів, тому, якщо ви вказали їх в резюме, про всяк випадок захопіть з собою і на співбесіду.

Про особливі досягнення на попередніх місцях роботи теж можна вказати в цьому розділі. Наприклад, “під моїм керівництвом маркетинговий відділ збільшив продажі на 50% за 3 місяці” або “скоротив виробничі витрати на 15%”. Одне уточнення: якщо пишіть про подібні досягнення, то вказуйте конкретику – цифри, терміни, відсотки. Абстрактні фрази типу “обсяг продажів зріс” нікому не вселяє довіри.

Професійні навички в резюме

Окремими пунктами опишіть всі свої професійні вміння та навички, які ви будете використовувати безпосередньо на тій посаді, на яку претендуєте. Це дуже важливий момент, і багато на цьому етапі роблять помилку, розповідаючи відразу про все, що вони вміють.

Вашому роботодавцеві не буде цікаво знати, чим ви володієте програмою 1С, якщо на тій посаді, на яку ви подаєте резюме, чи не передбачається використання цієї програми. Точно так же, буде недоречним вказувати навик володіння Photoshop, якщо ви улаштовуєтеся бухгалтером. Тобто, пишіть тільки по справі. Вказуйте також і методики, технології, принципи роботи, якими ви володієте.

Особисті якості

Тут не потрібно вказувати, що ви любите дітей або є дуже чуйною людиною. Це вашому потенційному начальнику не цікаво. Його більше зацікавлять такі ваші якості, як уважність, зібраність, вміння приймати рішення, комунікабельність, пунктуальність, здатність аналізувати.

Список цих якостей теж повинен відповідати посаді, на яку претендуєте. Тобто, якщо ви хочете отримати місце дизайнера, то пишіть про свою креативність та творчий підхід до будь-якого завдання, якщо керівника проекту – то комунікабельності, вмінні організовувати робочий процес, вимогливості і т. д.

Додаткові відомості в резюме

Ви можете написати, якими іноземними мовами володієте (тільки пишіть відразу і рівень володіння), вказати наявність водійських прав та категорії.

Інтереси та захоплення

Це можна як виносити окремим пунктом, так і не робити цього, а дописати в “Додаткові відомості”. Але хоча б пару слів про  захоплення сказати варто, так як це дасть зрозуміти, що ви цікава людина і з вами є про що поговорити. Любіть кататися на лижах, читати англійську літературу або займаєтеся розведення папуг – напишіть про це, але дуже коротко, буквально в один рядок. Це все-таки не найголовніша інформація в резюме, тому вона повинна займати мінімум місця.

Рекомендації

Цей пункт теж не обов’язковий, але дуже добре, якщо він буде. Вкажіть імена та контактні дані ваших колишніх начальників, щоб потенційний роботодавець зміг їм подзвонити і особисто упевнитися, що вся написана в резюме інформація про ваших навичках і професійні якості є правдою. Звичайно, перед цим варто попередити колишніх керівників про те, що їм може надійти такий дзвінок.

Насправді, з таких питань дзвонять досить рідко, але сам факт того, що ви змогли вільно вказати номери телефонів своїх колишніх роботодавців, істотно підвищить рівень довіри до вас. Значить, ви не боїтеся, що потенційний роботодавець дійсно може зателефонувати
і запитати про те, який ви працівник.

Зразок резюме на роботу

Зразок резюме на роботу

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...