Як написати автобіографію?

Написання особистої біографії – це прекрасний спосіб піднести себе в кращому світлі і змінити думку людей про себе. Неважливо, чи хочете ви написати професійну біографію або біографію для вступу в коледж, весь процес не відніме у вас багато часу.

Визначте ваші цілі і цільову аудиторію

Перш ніж приступати до написання біографії, необхідно усвідомити, для кого вона призначена. Ваша біографія – це ваше знайомство з аудиторією. З її допомогою ви повинні чітко і ясно розповісти, хто ви і що ви робите.

 • Біографія, призначена для особистого сайту, відрізняється від біографії, необхідної для вступу в коледж. Ваша біографія повинна відповідати вашим цілям і бути офіційною, професійно написаної, цікавою або спрямованої на опис вас як особистості.

Пошукайте приклади біографій в залежності від цільової аудиторії

Одним з кращих способів зрозуміти, чого очікують читачі від вашої біографії, буде читання біографій інших людей у вашій сфері діяльності. Наприклад, якщо ви пишете професійну біографію для особистого сайту, щоб прорекламувати себе або свої вміння, пошукайте сайти, створені іншими людьми у вашій сфері діяльності. Зверніть увагу на те, як вони представили себе, і відзначте найбільш вдалі на ваш погляд моменти.

 • При пошуку професійних біографій можна використовувати такі професійні сайти, як особисті сторінки в Twitter або Linkedln.

Сконцентруйтеся на конкретному аспекті вашої біографії

Тут ви повинні бути обережні – навіть найцікавіші з анекдотів часом бувають не до місця. Наприклад, біографія автора на обкладинці зазвичай складається з минулих досягнень в письменницькій діяльності, в той час як біографія спортсмена на сайті команди включає його зріст і вагу. Хоча ви завжди можете додати надзвичайні деталі, вони не повинні займати левову частку вашої біографії.

 • Пам’ятайте, що об’єктивність грає велику роль. Нехай навіть вам подобається ходити на вихідних в бар з друзями, це не те, що слід вказувати в біографії при пошуку роботи. Деталі вашої біографії повинні відповідати вашим цілям і бути інформативними.
Пишіть в третій особі

Написання біографії в третій особі допоможе передати факти більш об’єктивно, як ніби її написав хтось ще, що дуже стане в нагоді вам в офіційній обстановці. Експерти рекомендують завжди писати професійні біографії від третьої особи.

 • Наприклад, можна почати біографію з фрази “Джоанн Сміт працює графічним дизайнером в Бостоні,” а не “Я працюю графічним дизайнером в Бостоні.”

Почніть з вказівки імені

 Це перше, що ви повинні зробити. Уявіть, що люди, які читають вашу біографію, не знають про вас нічого. Вкажіть повне ім’я, але не використовуйте прізвисько.
 • Наприклад: Ден Келлер

Опишіть ваші заслуги

Чим ви прославилися? Чим ви заробляєте на життя? Який у вас досвід і кваліфікація? Не відкладайте цю інформацію на потім і не змушуйте читачів здогадуватися – вони просто не будуть цього робити і швидко втратять інтерес. Ваші заслуги повинні бути чітко вказані в першому чи в другому реченні. Найлегше зробити це в поєднанні з ім’ям.

 • Ден Келлер працює журналістом в Boulder Times.

Згадайте ваші найважливіші досягнення, якщо такі є

Якщо у вас є особливі заслуги або грамоти, згадайте їх в біографії, хоча в цьому є свої складності і в деяких ситуаціях це неприйнятно. Пам’ятайте, що біографія відрізняється від резюме. Не варто просто перераховувати свої досягнення; опишіть їх. Не слід забувати, що ваші читачі можуть не знати, чим хороші ті чи інші заслуги, тому необхідно конкретизувати.

  Ден Келлер працює журналістом в Boulder Times. Завдяки його серії 2011 “All that and More”, Boulder Times отримав престижну премію

 • “Up-and-Comer” за свій інноваційний внесок.

Згадайте особисті якості

Це прекрасний спосіб зацікавити читача і відмінна можливість проявити себе як особистість. Але не варто займатися самовикриттям і включати занадто інтимні або злегка лякають деталі. В ідеальному варіанті ваші особисті якості допоможуть зав’язати розмову з потенційною аудиторією при особистій зустрічі.

 • Ден Келлер працює журналістом в Boulder Times. Завдяки його серії 2011 “All that and More”, Boulder Times отримав престижну премію за інноваційний внесок “Up-and-Comer.” У вільний від роботи час він займається садівництвом, вивчає французьку мову і прагне не бути гіршим гравцем в Rockies.
В кінці біографію, додайте інформацію про будь-яких проектах, над якими ви працюєте

Наприклад, якщо ви письменник, вкажіть назву своєї нової книги. Для цього достатньо одного або двох пропозицій.

 • Ден Келлер працює журналістом в Boulder Times. Завдяки його серії 2011 “All that and More”, Boulder Times отримав престижну премію за інноваційний внесок “Up-and-Comer.” У вільний від роботи час він займається садівництвом, вивчає французьку мову і прагне не бути гіршим гравцем в Rockies. Зараз він працює над своїми мемуарами.
Вкажіть контактні дані
 Контактна інформація зазвичай вказується в останньому реченні. Якщо ви збираєтеся викладати біографію в інтернеті, з обережністю ставитеся до згадки адреси електронної пошти, щоб згодом не отримувати спам. Багато людей додають адреси електронної пошти онлайн, наприклад, greg (на) fizzlemail (точка) com. Якщо простір дозволяє, вкажіть кілька способів зв’язку з вами, наприклад, ваш профіль на Twitter або сторінку Linkedln.

Зразок написання автобіографії

 • Ден Келлер працює журналістом в Boulder Times. Завдяки його серії 2011 “All That and More”, Boulder Times отримав престижну премію за інноваційний внесок “Up-and-Comer.” У вільний від роботи час він займається садівництвом, вивчає французьку мову і прагне не бути гіршим гравцем в Rockies. Зараз він працює над своїми мемуарами. Ви можете зв’язатися з ним по e-mail: dkeller (на) email (точка) com

Постарайтеся укластися в 250 слів

Для самореклами в інтернеті цього достатньо, щоб дати читачеві уявлення про ваше життя і особистості, не надто втомившись непотрібними деталями. Біографія повинна бути не довше 500 слів.

Перевірте і змініть

Те, що ми пишемо, рідко виходить ідеальним з першого разу. Так як особисті біографії є невеликий твір про життя людини, то після повторного її прочитання ви напевно помітите, що чогось бракує.

 • Нехай біографію прочитає ваш друг і скаже вам свою думку. Це дуже важливо, тому що інша людина зможе сказати вам, чи правильно ви склали біографію.
Регулярно оновлюйте свою біографію.

Час від часу перечитуйте біографію і оновлюйте інформацію. Приклавши трохи зусиль на оновлення біографії, ви заощадите масу часу і сил, якщо вам буде потрібно використовувати її знову.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...