Як написати автобіографію?

Написання особистої біографії – це прекрасний спосіб піднести себе в кращому світлі і змінити думку людей про себе. Неважливо, чи хочете ви написати професійну біографію або біографію для вступу в коледж, весь процес не відніме у вас багато часу.

Основні складові які повинні бути в автобіографії

  1. Особисті дані. Вказуються повне прізвище, ім’я та по батькові у називному відмінку.
  2. Дата й місце народження. Необхідно зазначити число, місяць, рік та місце, де народилася людина.
  3. Інформація про освіту. Включає роки навчання, місця здобуття освіти, отриману спеціальність та кваліфікацію за дипломом.
  4. Трудова діяльність. Описується, де, коли й на яких посадах працювала особа, із вказанням останнього місця роботи або навчання.
  5. Громадська активність і досягнення. Містяться дані про участь у громадській роботі, отримані нагороди чи заохочення, а також про захоплення.
  6. Відомості про близьких родичів. Надається інформація про батьків, братів і сестер (їхні ПІБ, дата народження, місце роботи чи посада).
  7. Сімейний стан. Зазначається інформація про подружжя та дітей: їхні ПІБ, дати народження, місця роботи чи навчання, посади.
  8. Судимість. Вказується, чи притягувалася особа до кримінальної відповідальності.
  9. Контактні дані. Містить паспортні дані, адресу проживання, а також номери телефонів.
  10. Дата й підпис. Документ завершується повною датою написання та підписом із ініціалами і прізвищем.

Загальні вимоги до оформлення тексту автобіографії

  • Використовуйте стандартний шрифт, наприклад, Times New Roman.
    Розмір шрифту: 12 – 14 пунктів.
  • Оптимальний міжрядковий інтервал – 1,5 для зручності читання.
  • Текст вирівнюється по ширині сторінки, щоб забезпечити охайний вигляд документа.
  • Поля сторінки наступні: ліве поле: 30 мм (для підшивки документа). Верхнє, праве та нижнє поля: 20 мм.
  • Кожен новий пункт автобіографії починається з абзацу. Абзацний відступ: 1,25 см.

Визначте ваші цілі і цільову аудиторію

Перш ніж приступати до написання біографії, необхідно усвідомити, для кого вона призначена. Ваша біографія – це ваше знайомство з аудиторією. З її допомогою ви повинні чітко і ясно розповісти, хто ви і що ви робите.

Сконцентруйтеся на конкретному аспекті вашої біографії

Тут ви повинні бути обережні – навіть найцікавіші з анекдотів часом бувають не до місця. Наприклад, біографія автора на обкладинці зазвичай складається з минулих досягнень в письменницькій діяльності, в той час як біографія спортсмена на сайті команди включає його зріст і вагу. Хоча ви завжди можете додати надзвичайні деталі, вони не повинні займати левову частку вашої біографії.

Пам’ятайте, що об’єктивність грає велику роль. Нехай навіть вам подобається ходити на вихідних в бар з друзями, це не те, що слід вказувати в біографії при пошуку роботи. Деталі вашої біографії повинні відповідати вашим цілям і бути інформативними.

Пишіть в родовому відміннику

Написання біографії в третій особі допоможе передати факти більш об’єктивно, як ніби її написав хтось ще, що дуже стане в нагоді вам в офіційній обстановці. Експерти рекомендують завжди писати професійні біографії від третьої особи.

  • Наприклад, можна почати біографію з фрази “Я Микола Мельник працюю графічним дизайнером в Києві,” а не “Я працюю графічним дизайнером в Києві.”

Почніть з вказівки імені. Це перше, що ви повинні зробити. Уявіть, що люди, які читають вашу біографію, не знають про вас нічого. Вкажіть повне ім’я та прізвище.

  • Наприклад: Дмитро Коваленко

Опишіть ваші заслуги

Чим ви прославилися? Чим ви заробляєте на життя? Який у вас досвід і кваліфікація? Не відкладайте цю інформацію на потім і не змушуйте читачів здогадуватися – вони просто не будуть цього робити і швидко втратять інтерес. Ваші заслуги повинні бути чітко вказані в першому чи в другому реченні. Найлегше зробити це в поєднанні з ім’ям.

  • Я Дмитро Коваленко працюю юристом в “Юрист плюс”. Займаю посаду головного консультанта з питань захисту прав неповнолітніх.

Згадайте ваші найважливіші досягнення, якщо такі є

Якщо у вас є особливі заслуги або грамоти, згадайте їх в біографії, хоча в цьому є свої складності і в деяких ситуаціях це неприйнятно. Пам’ятайте, що біографія відрізняється від резюме. Не варто просто перераховувати свої досягнення; опишіть їх. Не слід забувати, що ваші читачі можуть не знати, чим хороші ті чи інші заслуги, тому необхідно конкретизувати.

  • Мною за час роботи забезпечено захист прав 15 неповнолітніх дітей, у зв’язку з чим мене нагороджено подякою Міського голови м. Києва.

Вкажіть контактні дані

Контактна інформація зазвичай вказується в останньому реченні. Якщо ви збираєтеся викладати біографію в інтернеті, з обережністю ставитеся до згадки адреси електронної пошти, щоб згодом не отримувати спам. У тому числі, будьте обережні при вказанні і інших особистих даних.

Зразок написання автобіографії

Зразок написання автобіографії

Безкоштовно скачати зразок написання автобіографії

Скачати зразок автобіографії у DOC

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *