Зразок заяви на щорічну відпустку та як написати заяву про надання щорічної відпустки?

Заява на відпустку хоча б раз доводилося писати кожному співробітнику. на підставі цього документа працівник відправляється на відпочинок з виплатою належної за законом компенсації за кожен день. Заява рекомендується писати мінімум за 4 дні до офіційного виходу: це необхідно для того, щоб бухгалтерія встигла розрахувати і нарахувати відпускні, а співробітник – вчасно їх отримати.

Шаблон заяви на відпустку практично не відрізняється в різних організаціях. У цьому документі повинні бути присутніми наступні дані:

  • Посада та ПІБ керівника, назва організації. Якщо керівник в момент написання заяви сам перебуває у відпустці, в документі потрібно вказувати ПІБ та посаду особи, тимчасово виконуючого обов’язки керівника.
  • П. І. Б. працівника із зазначенням його посади і табельного номера.
  • У центрі рядка пишеться назва документа – Заява.
  • Далі необхідно написати стандартну фразу: «Прошу надати оплачувану відпустку» – і вказати дату її початку. Якщо ви не припускаєте відпочивати весь покладений термін, необхідно вказати, по яке число надається відпустка.
  • Вказується дата написання заяви, ставиться підпис співробітника.
  • Документ подається керівнику, і він повинен поставити в ній свій підпис, що свідчить про дозвіл. Після цього документ повинен бути вкладений в особову справу співробітника у відділі кадрів.

Зразок написання заяви на щорічну відпустку

Директору ТОВ “Крот”
Лозинському А.Г.
від водія
Петренко Л.Ж.
ЗАЯВА

Прошу надати мені щорічний оплачувані відпустку на 10 календарних днів з 1 січня 2022 р. по 10 лютого 2022 р.

05.01.2022          Підпис                Петренко

Як написати заяву на надання частини відпустки?

Іноді виникає необхідність використовувати кілька днів з покладеної за законом відпустки для вирішення особистих проблем. У деяких організаціях прийнято дробити щорічну відпустку на кілька періодів по тижню або по кілька днів. У цих випадках шаблон заяви буде дещо відрізнятися:

  • Основні пункти: ПІБ керівника, назва компанії, ПІБ співробітника і його посада вписуються аналогічно, як в першому випадку.
  • В основній частині документа потрібно написати: «Прошу надати 1 день (або кілька днів) в рахунок відпустки» – після цього вказуються числа, в які співробітник буде відсутній на робочому місці.
  • Далі ставиться дата і підпис співробітника. Роботодавець може дозволити піти на один або кілька днів, а може і відмовити у проханні працівника. В обох випадках в нижній частині листа ставиться резолюція начальника організації.
  • Пояснювати причини прохання співробітник не зобов’язаний, іноді в заяві вказується формулювання «за сімейними обставинами». Зазвичай працівник усно домовляється з керівництвом, щоб отримати офіційний дозвіл.

Як перенести час відпустки?

Графік відпусток в організації зазвичай складається заздалегідь і про можливість узгоджується з працівниками. Однак іноді виникає необхідність перенести заплановані терміни з різних причин. Це може бути отримання туристичної путівки, необхідність виїхати на деякий час і міста і т. д.

У всіх цих випадках працівник може спробувати домовитися з керівництвом про перенесення термінів надання відпустки для чого пишеться заяву. У цьому випадку в основній частині документа зазначається формулювання: «Прошу перенести початок оплачуваної відпустки з …» і вказати дати старої і нової відпустки. При цьому бажано вказати причини перенесення. Найчастіше для отримання дозволу співробітнику доводиться попередньо домовлятися з колегами, щоб помінятися відпустками.

Якщо вийшло домовитися, обидва співробітники пишуть заяву із зазначенням нового часу відпустки. Якщо домовленості досягти не вдалося, рішення приймає тільки керівник: він може відмовити у проханні або у наказовому порядку поміняти терміни відпусток двох співробітників місцями.

Як пишеться Заява на учнівську відпустку?

Якщо співробітник проходить навчання, роботодавець за законом зобов’язаний надавати йому учнівську відпустку на час сесії, і на цей період у працівника зберігається середній заробіток. В якості підстави для надання такої відпустки потрібна довідка-виклик з вузу або коледжу, причому навчальний заклад має обов’язково мати акредитацію.

Працівник пише заяву, де в основному тексті повинна бути наступна формулювання: «Прошу надати відпустку зі збереженням середнього заробітку на N днів з (вказати числа) в зв’язку з навчанням в (вказати назву навчального закладу)». Нижче потрібно вказати наявність додатка – довідки-виклику з вузу або коледжу. Цей документ прикладається до заяви і подається керівникові.

Перед тим, як відправитися на навчання або на сесію, працівник повинен переконатися, що Заява була підписана керівником і отримала позитивну резолюцію. В іншому випадку невихід на роботу може бути визнаний прогулом, і в цьому випадку працівника звільняють.

Як писати заяву на відпустку без оплати?

Заява на відпустку без оплати пишеться в тому випадку, якщо співробітник вже використав свою основну щорічну відпустку, але з яких-небудь причин йому потрібен вільний день або кілька днів. У цьому випадку в основному тексті заяви вказується: «Прошу надати відпустку без збереження зарплати на (вказати число)».

При цьому бажано написати причини відсутності на робочому місці: це може бути необхідність їхати в інше місто, брати участь в будь-якому заході і т. д. Роботодавець може погодитися на прохання співробітника або відмовити в ній: це залежить від багатьох причин. У будь-якому випадку працівник повинен бути повідомлений про відповідь керівництва.

Дотримання форми і термінів його подання дозволяє вчасно отримати відповідь. Якщо вона вас не влаштує, ви зможете знайти інший варіант вирішення проблеми або спробувати домовитися з керівництвом, пояснивши все причини надання додаткових вільних днів без змісту. У будь-якому випадку необхідно дотримуватися всіх норм законодавства, щоб уникнути проблем і претензій надалі.

Зразок написання заяви на відпустку без оплати

Директору ТОВ “Плюс”
Лозинському А.В.
від менеджера
Іванової Ірини  Юріївни

 

ЗАЯВА

 

Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати на ___ календарних днів з «__» __________ 2022 р по «___» _________ 2022 р.
 05.01.2022                     Підпис                      Петренко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...