Як правильно скласти заяву в прокуратуру?

Ніхто не застрахований від ситуації, коли просто необхідно написати заяву в прокуратуру . Щоб не відмовлятися від цього заходу впливу і виключити можливість відхилення вашої скарги потрібно знати, як правильно скласти заяву. Залежно від причини, по якій ви збираєтеся скаржитися, існують певні правила, і їх обов’язково потрібно враховувати при написанні скарги.

Які функції виконує прокуратура?

Головне завдання прокуратури – це нагляд за виконанням законів існуючими відомствами, підприємствами, місцевими органами самоврядування і міністерствами. Тобто, в прокуратуру можна поскаржитися на будь-яку організацію, і ви повинні отримати обов’язкову підтримку. Крім цього, в прокуратурі:

  • розслідують кримінальні справи;
  • стежать за дотриманням законів;
  • виступають на захист прав і свобод громадян.

В Прокуратуру України, крім Генерального відомства входять:

  1. Спеціалізовані органи, що включають транспортна, природоохоронна, військова та інші прокуратури.
  2. Територіальні – районні, міські чи обласні відділення.
  3. Слідчий комітет, що займається розслідуванням всього, що сталося.

Основні правила складання скарги в прокуратуру

За правильно складеним заявою можна звернутися до юриста. Тому що невірно складений документ не приймуть до розгляду. Але якщо вирішили скласти заяву самостійно, то обов’язково вкажіть наступні пункти:

  1. У верхньому правому куті вам потрібно написати на чиє ім’я ви складаєте скаргу. Бажано знати ім’я прокурора і місце його служби. Далі, ви вказуєте від кого пишеться заява: своє прізвище, ім’я та по батькові і повністю адреса проживання і ваш телефон, за яким з вами можуть зв’язатися в будь-який час.
  2. Далі, ви ставите заголовок – «заява», і викладаєте з якого приводу ви звертаєтеся і суть своєї проблеми.
  3. До заяви, якщо є, ви можете докласти зібрані докази, фотоматеріали, розписки або чеки. Внизу заяви бажано скласти список матеріалів, що додаються.
  4. В кінці ставите дату, підпис і своє прізвище.

Заява складайте в двох примірниках, здайте самостійно в канцелярію прокуратури і попросіть завізувати ваш екземпляр. Ви можете також відправити його рекомендованим листом з повідомленням. Скаргу розглянуть протягом 30 робочих днів, і за вказаною адресою вам надішлють відповідь.

Як повинна виглядати скарга на ЖКГ?

Звернення за сприянням в прокуратуру через проблеми з керуючими ЖКГ і невиконанням ними своїх обов’язків можна назвати одним з найбільш дієвих методів вирішення протистояння між мешканцями та комунальними службами. Але не варто через розбитий в під’їзді скло або поточної в підвалі води відразу йти в прокуратуру.

Для початку спробуйте вирішити проблему, звернувшись в комунальну організацію. Викладіть усно уповноваженій особі про ваші претензії. Заходи не були прийняті, тоді складіть заяву на ім’я керівника голову ЖКГ, в якому викласти письмово проблему.

Не забудьте вказати дату звернення, підпис, прізвище, ім’я, по батькові. Скаргу в двох примірниках зареєструйте в ЖКГ, і один повинен залишитися у вас. Надалі, якщо комунальники не відреагують на ваше звернення, написану заяву стане доказом, яке ви зможете прикласти до пакету документів, які подаються до прокуратури.

У заяві в прокуратуру чітко вкажіть причину, через яку ви зверталися в службу ЖКГ. Крім цього, вказуйте всі терміни і конкретно заходи, які ви просите прийняти по відношенню до комунальної службі. До заяви додайте фотоматеріали та копію звернення до служби ЖКГ.

Як правильно написати скаргу на роботодавця в прокуратуру?

На сьогоднішній день скарга в прокуратуру на роботодавця – це найбільш затребувана міра проти керівників приватних підприємств. Скарги пишуть через невиплаченої заробітної плати, за утримання декретних грошей або недотримання безпечних умов праці. Заява краще писати в відділення прокуратури того муніципалітету або району, де зареєстрована фірма або підприємство. Скаргу складіть у двох примірниках, і один обов’язково залиште у себе.

Але крім заяви в прокуратуру, заручитися підтримкою двох і більше свідків, які згодні підтвердити все, що ви виклали в скарзі. Не забудьте вказати ім’я заявника, описати суть проблеми, заходи, які ви просите прийняти і поставити підпис і дату.

Як поскаржитися на шахраїв?

Якщо ви постраждали від дії шахраїв, то сміливо звертайтеся за допомогою до прокуратури, де на злочинця заведуть кримінальну справу. Для відкриття кримінальної діловодства досить усного звернення. Ваші свідчення запротоколює, і вам потрібно буде тільки підписати протокол.

Але можна звернутися письмово і скласти заяву, відповідно до встановлених норм, із зазначенням своїх особистих і контактних даних, і точним описом шахрайських дій.

  1. Правові акти порушення, яких спричинило злочин.
  2. Зберегти правильний стиль викладу фактів.
  3. Описати все, що відбулося з урахуванням ділової стилістики.

Відповідь на ваше заяву повинна бути готова на протязі 10 робочих днів.

Коли прокуратура порушує кримінальну справу?

 Відкриття кримінальної справи прокуратурою – це перша стадія судового діловодства, в процесі якого встановлюється факт вчиненого злочину. Причинами порушення кримінальної справи можуть бути:

  1. Явка з повинною, людини, яка впевнена в чиненні злочину.
  2. Резонансні повідомлення в засобах масової інформації.
  3. Заява, в якому повідомляється про злочин, що трапився.

Заява про злочин, що трапився може написати потерпілий, інший учасник або свідок. При зверненні в прокуратуру вам повинні надати встановлену форму заяви для порушення кримінальної справи, де ви вкажіть свої особисті дані, розмір збитку, і опишіть все, що сталося.

Після цього, заява приймається, реєструється і готується протокол, в який заноситься все, що ви усно розповіли. Потім всі зібрані відомості передаються до слідчого відділу. Після оцінки того, що сталося, приймається рішення про порушення кримінальної справи.

Через що можуть відмовити в розгляді скарги?

Після того як ваше заяву прийняли, протягом місяця вам обов’язково повинно прийти повідомлення про заходи по вашому зверненню. Скаргу можуть відправити на розгляд до іншого відомства. Про всі дії по справі вас зобов’язані повідомити.

Але іноді заяву можуть відхилити. Щоб не отримати відмови, необхідно виключити із заяви:

  1. Нецензурну лексику.
  2. Нескладні і недостовірні факти.
  3. Нерозбірливий почерк.
  4. Відсутність особистих даних. Анонімні заяви прокуратура не розглядає.

Майте на увазі, що якщо ви або хтось ще відправляв схожу заяву, повторна схожа скарга відхиляється. Подумайте про те, щоб перед складанням звернення порадитися з фахівцями з юридичної консультації, або постаратися сходити в прокуратуру і проконсультуватися там.

Труднощі і особиста непоінформованість не повинні перешкоджати захисту своїх прав і встановлення справедливості. Юристи допоможуть вам заповнити недолік знань, і правильно підготувати заяву. І не потрібно боятися звертатися в юридичні контори. Складання правильного заяви в прокуратуру не обійдеться вам у велику суму грошей.

Зразок заяви в прокуратуру

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...