Зміст:
Одним з видів робіт, з якими найчастіше доводиться стикатися як студентам, так і школярам, є реферати. І якщо в школі вимоги до оформлення титульного листа не є критичними і часто залежать від уподобань викладача, то в університеті все набагато серйозніше. Як і в будь-якій іншій роботі, будь то курсова або навіть диплом, від оформлення заголовного аркуша безпосередньо залежить не тільки оцінка, а й чи буде прийнята робота.
Як правильно оформити титульну сторінку реферату
Зразок правильно оформленою титульній сторінці, як правило, надають викладачі або його можна попросити в деканаті. Крім цього, випускають безліч методичок, в яких детально описані всі вимоги. Якщо Ви з якихось причин не можете скористатися цією інформацією, то ми постараємося розповісти Вам про основні принципи оформлення головної сторінки.
Перше питання яке виникає, що потрібно зазначити в титульній сторінці реферату? Існує певний загальний перелік: назва статті, ім’я автора та організацію. Більш професійний реферат повинен утримувати примітки автора. Для учнів та студентів треба вказати группу (класс), курс та ім’я викладача або куратора. Нижче ми розкажемо про структуру документа.
Весь лист можна розділити на чотири основні блоки: верхній, центральний, правий і нижній.
- Верхній блок. У ньому вказується назва міністерства, повна назва навчального закладу та назва факультету і кафедри.
- Центральний блок. Тут необхідно вказати тип роботи (в нашому випадку це реферат), назва дисципліни і тема реферату.
- Правий блок. У ньому вказують дані виконавця та перевіряючого, також в цьому блоці необхідно залишити місце для оцінки.
- Нижній блок. Тут все просто: назва населеного пункту, в якому розташований ВНЗ і рік написання реферату.
І, природно, є і деякі інші вимоги. Як і в усьому рефераті, поля повинні складати 3 см – ліве, 1,5 см – праве, і по 2 см верхнє і нижнє, шрифт – TimesNewRoman 14 пт, а для виділення назви роботи можна вибрати 16 пунктів. Крім цього, варто пам’ятати про те, що практично всю інформацію на титульному аркуші пишуть великими літерами. Також, всі блоки, крім правого, вирівнюються по центру.
Чи змінюється оформлення титульної сторінки в залежності від предмета і спеціальності?
Оформлення головної сторінки реферату не залежить від предмета або спеціальності. Всі елементи залишаються однаковими, змінюється лише назва кафедри та дисципліна. Однак, деякі викладачі, особливо якщо мова йде про «старої школи», часто висувають свої власні вимоги, так що починаючи оформлення реферату, титульний лист, зразок найкраще питати безпосередньо у викладача. Таким чином, Ви напевно зможете зробити все правильно. До речі, варто пам’ятати про те, що якщо викладач вже прийняв реферат, то знижувати оцінку за неправильно оформлений титульний лист він вже не має права, адже вважається, що прийнявши роботу, він її схвалив.
Чи обов’язкове самостійне оформлення реферату?
Титульний лист, зразок якого Ви без проблем можете завантажити в інтернеті або попросити у викладача, є «обличчям» Вашої роботи, а тому його оформлення варто приділяти особливу увагу. Деякі студенти або школярі просто завантажують готовий зразок і вставляють в нього свої дані, проте, застосування такого методу часто призводить до помилок. Справа в тому, що довжина назви навчального закладу, дисципліни або назва реферату часто відрізняються по довжині. І якщо, наприклад, назва Вашої роботи перевищує довжину зразка, то відступи між центральним і правим блоком збиваються і, в результаті, титульний лист вже просто не поміщається на одну сторінку. Якщо Ви не хочете витрачати час на вирівнювання всіх відступів або на складання головної сторінки самостійно, ми рекомендуємо Вам звернутися до фахівців. У нас працюють автори, які мають величезний досвід не тільки в написанні, але і в правильному оформленні рефератів, включаючи титульні аркуші.