Зразок заповнення заяви і декларації на субсидію 2022

Ціни на комунальні послуги зросли за останній рік в кілька разів, а от зарплати залишилися колишніми. Логічне рішення проблеми – оформити субсидію. Зараз це можуть зробити практично все без винятку. Виникає питання, в чому був сенс піднімати тарифи? Щоб ті, хто побоїться оформляти субсидію, платили за тих, хто не побоявся?

Оформити субсидію: місія здійсненна

Ціни на комуналку зростають, а це значить, що пора згадати про субсидії. Сьогодні їх оформити набагато простіше, ніж ще два роки тому. Більше не потрібно вистоювати довгі черги або боятися штрафів за неправильне оформлення. Досить заповнити дві форми: заяву та декларацію про доходи. Наприклад, за 2015 рік замість звичних 24 тисяч сімей, субсидію оформили 100 тисяч. Цифри говорять самі за себе.

 Хто має право отримувати допомогу від держави?

Сім’ї або самотні малозабезпечені громадяни мають право отримувати комунальні субсидії, якщо сума їх витрат по рахунках підприємств жкг, газо-, водо- та електропостачання (з урахуванням соціальних нормативів житла і витрачання енергоносіїв) більше встановленого в індивідуальному порядку обов’язкового платежу.

Субсидія оформлюється на одного з членів сім’ї, який прописаний в квартирі і на ім’я якого відкрито особові рахунки.

Страхи і міфи про субсидії

Багато людей бояться, що з часом держава зажадає повернути гроші або відбере квартиру. В Управлінні праці та соціального захисту населення ОДА пояснюють, що такого ніколи не було і бути не може. Повертати держдопомогу за все десятиліття її існування, ще нікому не довелося. Це як якщо б уряд вимагав назад виплати при народженні дитини, коли той виросте. Також не варто побоюватися, що субсидії завадять вам оформити спадщину або продати квартиру. Субсидія – це адресна державна допомога малозабезпеченим сім’ям, спрямована на їх соціальну підтримку і носить безповоротний цільовий характер.

Не варто побоюватися і штрафів через неправильне оформлення. Їх скасували. Якщо виникнуть спірні моменти, наприклад, людина, на якого оформлений особовий рахунок, не проживає за вказаною адресою, приймати рішення буде спеціальна комісія, яка є в кожному районі. Вона візьме до уваги всі обставини.

Сьогодні субсидію може оформити навіть не працююча людина. Раніше про таке не могло бути й мови. Якщо раніше допомогу від держави оформляли 23-24 тисячі сімей в рік, то за останній рік ця цифра зросла в п’ять разів. Завдяки електронній подачі документів, якщо все заповнено правильно, ви зможете отримати субсидію вже через десять днів.

Опалювальний сезон більше не страшний. Не переживайте, якщо ваших доходів досить для оплати комуналки тільки влітку, а з початком опалювального сезону припадає затягувати паски. Дійте. За новими правилами ваше заяву все одно розглянуть. У теплу пору року субсидія складе 0%, але з початком холодів її автоматично нарахують. Платити величезні суми за гарячу воду більше не доведеться.

Як подати заяву на субсидію?

Сьогодні немає необхідності збирати додаткові довідки. Досить заповнити дві форми: заяву, декларацію про всі доходи / витрати. Органи соціального захисту не повинні вимагати від заявників будь-які документи для оформлення субсидії, крім цих двох.

Інформацію про доходи, без якої раніше не можна було отримати субсидію, зараз дає ПФУ та Державна фіскальна служба. Відомості про забезпеченість житловою площею та платі за комунальні послуги надаються відповідними організаціями на вимогу органу соціального захисту. Проте, головним критерієм залишається дохід людини.

Подавати документи на субсидії можна як через Інтернет, так і поштою. Другим варіантом частіше користуються пенсіонери. Тому співробітників «Укрпошти» навчили роботі з бланками і вони можуть розповісти про всі правила клієнтам.

Продовжувати субсидію більше не потрібно. Тим, хто має право на субсидію і вже отримує її, буде виконано автоматичне. Всім іншим претендентам необхідно звернутися із заповненими заявами і деклараціями в місцеве управління соціального захисту. Також обидва документи можна відправити листом поштою.

Важливий момент. З травня 2015 року оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги виконується без урахування діючих раніше обмежень, що стосуються майнового стану субсідіанта. Виняток становить тільки одноразова покупка вартістю понад 50 000 гривень – субсидія не призначається при її наявності або знімається після факту вчинення. Але якщо сім’я, наприклад, продала квартиру за 50 тисяч гривень і купила іншу, яка коштувала більше цієї суми, комісія може прийняти рішення про нарахування субсидії.

Інструкція по оформленню субсидії через інтернет

  1. Заходимо на портал igov.org.ua.
  2. У розділі «Соціальна допомога» вибираємо пункт «Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг».
  3. Вибираємо область і спосіб входу в систему. Наприклад, через «Приват24».
  4. Після стандартного входу в систему потрібно уточнити деякі дані: район / місто, ПІБ, дату народження, паспортні дані, ІПН, адреса реєстрації, контактний телефон, електронну адресу, а також заповнити міні-анкету.

Також знадобляться:

  • реквізити на оплату комунальних послуг,
  • відомості про доходи
  • Ваших і членів сім’ї, які проживають з Вами.
 Замовляючи послугу, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та підтверджуєте їх актуальність. Після заповнення і відправки заяви отримаєте повідомлення на e-mail про прийняття документів до роботи. Співробітники управління соціального захисту населення аналізують відправлену заяву. Якщо пакет документів неповний або неточний, повідомлять на електронну пошту. Після остаточної обробки заяви, на електронну пошту прийде рішення про призначення субсидії.

Зразок заповнення заяви і декларації на субсидію

Зразок заповнення заяви на субсидію

Зразок заповнення заяви на субсидію

Скачать бланк декларації на субсидію в 2022 році

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Скачать бланк заяви на субсидію

Заява про призначення житлової субсидії

Як заповнити заяву та декларацію на отримання субсидії (Відео)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...