Характеристики з місця роботи в суд

Адміністративні та кримінальні справи нерідко порушуються і на співробітників різних підприємств. При цьому, у багатьох випадках, адвокат, суддя або уповноважені представники різних державних органів, які безпосередньо займаються наданням роз’яснень у справі, можуть запросити характеристику на підсудного.

Цей документ, що оформляється керівником і співробітниками відділу кадрів, в подальшому може сильно вплинути на долю працівника. Характеристика використовується органом суду з метою визначення винності підсудного, а також впливає на ступінь призначуваного покарання.

Характеристика з місця роботи

Документ, в якому відображається суб’єктивна оцінка роботодавця щодо професійних і особистісних якостей співробітника організації, називається характеристикою. Досить багато людей вважають її пережитком минулого, але вона все так само необхідна в деяких ситуаціях.

До документа відносяться досить недовірливо: це в першу чергу пов’язано з тим, що в більшості випадків роботодавець ставиться до характеристики, як до формальності, і тому вона не відрізняється якоюсь особливою індивідуальної приналежністю до конкретного працівника. Зрозуміло, змістом подібного документа досить складно довіряти. Для характеристики не створено конкретної форми, але складається вона за певними правилами. У ній зазвичай зазначаються такі відомості:

  • основна інформація про співробітника, на якого видається характеристика
  • відомості про його професійні якості
  • відомості про його особистісних якостях

До основної інформації відносяться: ПІБ, дані про дату народження, освіту, сімейний стан та інші відомості.

На оцінку професійних якостей впливає безліч факторів. Насамперед в розділі зазначається інформація про стаж роботи, коли була розпочата трудова діяльність і коли закінчилася (якщо співробітник більше не працює на підприємстві), про кар’єрний ріст працівника всередині організації, від імені якої пишеться характеристика. Також обов’язково слід зазначити різні трудові досягнення співробітника, його професійні навички.

Оцінка особистісних якостей, як правило, вважається найбільш вагомою частиною документа. У неї слід вносити всі відомості, які дозволяють визначити особистісні якості співробітника. Якщо він працює керівником відділу, то в характеристиці необхідно сказати про організаторських якостях особи, оцінити ступінь його  відповідальності  за підлеглих, його готовність до роботи з труднощами і знаходженню виходу з подібних ситуацій, вимогливість і т.д. У тому випадку, коли співробітник під час роботи додатково проходив навчання, підвищував кваліфікацію і т. д., то про це також потрібно згадати.

Якщо співробітник отримав різні заслуги, заохочення або, навпаки,  дисциплінарні стягнення, то про це також необхідно сказати.

У тому випадку, коли співробітник виконував певну діяльність, яка є керівником, необхідно відзначити його ініціативність, працьовитість, прагнення до високих результатів. Крім іншого, в цьому розділі зазначається інформація про взаємини співробітника з колективом і роботодавцем, наскільки він відкритий в спілкуванні і інші особливості працівника.

Кожне підприємство має власні внутрішні правила, згідно з якими регулюється його діяльність, тому характеристика може оформлятися на спеціальному бланку, з заздалегідь готовими реквізитами фірми. Якщо ж такого бланка немає, то характеристика оформляється без нього, але в будь-якому випадку повинні бути вказані реквізити організації. Коли документ запитують через офіційну вимогу від імені якоїсь установи, то на характеристиці повинна стояти відмітка про те, куди адресується  документ.

Характеристика набуває необхідну юридичну силу в тому випадку, коли її підписує особа, уповноважена видавати подібні документи. У список таких осіб входять як співробітники відділу кадрів, так і керівництво підприємства. В кінці документа слід проставити дату, коли він був виданий.

Характеристика – важливий документ, який організація видає на свого співробітника в разі потреби.

Навіщо суду потрібна характеристика на працівника

При різних  судових розглядах, які здійснюються в відношенні співробітника якоїсь організації, сторони розгляду часто не володіють всією необхідною інформацією, яка дозволила б їм в повній мірі врахувати всі відомості про життя обвинуваченого. Це не дозволяє об’єктивно вести процес і винести справедливе рішення.

Одним з документів, який дозволяє врахувати більшу кількість факторів, що впливають на підсудного, є характеристика з місця роботи. Запросити його може будь-яка сторона судового розгляду:

  1. адвокат
  2. обвинувач
  3. суддя

З характеристики можна з’ясувати основні особистісні якості співробітника, визначити наявність будь-яких шкідливих звичок у нього, оцінити його сімейне, матеріальне становище, а також врахувати інші обставини, які могли спонукати підсудного вчинити протиправні дії.

Тому характеристика для суду вважається одним з найсерйозніших і складних форм подібного документа. Вона повинна містити повні і достовірні відомості про співробітника. Спеціалісту відділу кадрів, перш ніж видавати подібний документ, доведеться попередньо перевірити всі відомості, за наявними документами. Нерідко обов’язок складання характеристики для суду покладається на керівника організації.

У тих випадках, коли винність підсудного не встановлена, характеристика може значно сприяти його захисту або, навпаки, – сприятиме звинуваченням працівника організації. Але навіть за наявності неспростовних доказів винності, документ здатний дещо пом’якшити вирок, що виноситься органом суду. На тлі всього цього стає зрозуміло, наскільки серйозно варто підходити співробітнику відділу кадрів або керівництву організації до складання характеристики.

Характеристика може зробити істотний вплив на долю співробітника, щодо якої порушено адміністративну або кримінальну справу, тому її часто запитують боку процесу для більш об’єктивної оцінки винності підсудного.

Як правильно скласти характеристику для суду

Кожна фірма повинна володіти необхідними бланками, які використовуються для створення ділових паперів. У разі отримання запиту на характеристику, на документі потрібно вказати дані про організацію, її контактну інформацію, адресу. Після цього, по центру вказується назва документа – “Характеристика”.Складаючи характеристику про працівника для суду, необхідно чітко усвідомлювати ступінь покладеної відповідальності. Документ може прямо відбитися на ході розгляду незалежно від того, наскільки тяжкий злочин скоїв працівник. Перш ніж оформляти документ, рекомендується проконсультуватися з юристом, який розбирається в подібних справах.

Нижче слід зазначити основну інформацію про працівника, на якого складається документ. Після вже необхідно внести відомості про професійні і особистісні якості цієї особи. Після всього цього, необхідно зробити позначку про те, що характеристика виписується на вимогу суду. Підписувати документ має  керівництво, а також співробітник відділу кадрів.

Складаючи характеристику для суду, необхідно пам’ятати, що інформація в документі повинна бути достовірною. Тому, оформляючи розділ про особистісні якості співробітника, необхідно приділити увагу як позитивним, так і негативним сторонам його характеру. Це розділ вважається найважливішим – саме він впливає на оцінку підсудного з боку судді та інших сторін розгляду.

Характеристика для суду – найважливіша форма подібного документа, яка повинна містити об’єктивну оцінку співробітника з усіх боків.

Характеристика – це всім добре відомий документ. Його складають як після закінчення школи, університету, так і видають за запитом на місця роботи. Характеристика для суду з місця роботи потрібно по одній простій причині: вона дозволяє зробити більш повномасштабну оцінку особистості підсудного, а також може значно вплинути на виноситься вирок.

Зразок характеристики з місця роботи для суду

Зверніть увагу, що окрім заміни своїх анкетних данних бажано доповнити саме характерезуючі якості особи.

Характеристика

на Гороховского Михаила Павловича

 Горохівський М.П., 1986 року народження, працював в ТОВ Готель
“Сунична пагорби” з 09 грудня 2006 на посадах: офіціанта – з
9.12.2006 р по 31.08.2008 р, старшого офіціанта – з 1.09.2008 р по 27.03.2015 р, адміністратора ресторану – з 28.03.2015 по 4.02.2016 р..

Горохівський М.П. зарекомендував себе як привітний і сумлінний працівник, вміє організувати робочий процес і проконтролювати якість виконуваної роботи відповідно до поставлених завдань. Завдання керівництва виконує якісно і в установлений строк, не зважаючи при цьому з особистим часом. У непередбачених ситуаціях може самостійно прийняти правильне рішення. У непередбачених ситуаціях і великий досвід роботи з клієнтами. Має такі важливі для працівника риси як пунктуальність і можливість одночасно тримати під контролем велику кількість справ і завдань.У колективі з усіма підтримує рівні, дружні відносини і користувався повагою і авторитетом у керівництва.

03 січня 2022

Генеральный директор Е.Г. Алмаева

Схожі статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...