Зміст:
Документ під назвою « Довідка з місця роботи » може знадобитися в самих різних випадках. Дуже часто він потрібен працівникові для пред’явлення в державні організації, органи соціального захисту, банківські та кредитні установи і т.д. Довідка носить підтверджує характер і може містити в собі відомості про заробітну плату співробітника, його посади, стаж і досвід роботи і т.п.
Що потрібно для отримання довідки з місця роботи
На деяких підприємствах для того, щоб отримати потрібну довідку від працівника не потрібно ніяких документів – досить звернутися до безпосереднього начальника або до представника іншого структурного підрозділу з усною проханням. Але це не завжди так: в більшості, особливо великих компаній, співробітник зобов’язаний надати письмовий запит або заяву на отримання довідки, в якому повинен вказати мету отримання документа і також те, яка саме інформація потребує підтвердження.
Але слід зазначити, що закон дає право працівнику не повідомляти роботодавця про те, куди саме і з якої причини потрібна довідка.
Чи має право роботодавець відмовити у видачі довідки
Згідно із законом працівник має право отримати будь-яку інформацію від свого роботодавця, що стосується його трудової діяльності для подальшого пред’явлення за місцем вимоги. Вона може бути оформлена у вигляді копії, виписки з внутрішнього документа компанії, або ж довідки.
Якщо підприємство з яких-небудь причин відмовляється видати необхідну папір, співробітник має право звернутися до суду.
Хто видає довідку
Зазвичай довідку виписує керівник того підрозділу, до відання якого входить запитувана інформація. Якщо працівнику необхідна довідка про професії або посади, то треба звертати в кадровий відділ, якщо про заробітну плату – відповідно, в бухгалтерію і т.п. Але якщо безпосередньо оформленням довідки може займатися начальник структурного підрозділу, то засвідчувати її повинен в обов’язковому порядку директор компанії або уповноважена на підписання подібного роду документів особа.
Термін дії довідки
Кожна довідка з місця роботи має свій термін придатності, який визначає установа або організація, яка запитує документ в індивідуальному порядку, і який найчастіше не перевищує двотижневий період – за цей час співробітник повинен встигнути запросити документ в організації і пред’явити його туди, куди потрібно. Як приклад, якщо Ви замовили у роботодавця таку довідку 16 вересня 2024 року, то вона буде актуальна до 30 вересня 2024 року.
Чи має право вимагати довідку звільнився працівник
Згідно із законом, співробітник, який звільнився, також може вимагати у колишнього роботодавця необхідну йому довідку. Правда, законодавчо закріплений лише один вид такого документа, у видачі якого заборонено відмовляти: це довідка про заробітну плату (наприклад, для отримання субсидій, пенсій, допомог та інших соціальних виплат).Інформація для такого роду документів зберігається в архіві підприємства.
Правила щодо складання довідки
Єдиного, уніфікованого, обов’язкового до застосування зразка довідки з місця роботи не існує. Підприємства і організації мають право писати її у вільному вигляді або використовувати шаблон, розроблений всередині компанії (правда, такі шаблони повинні бути зареєстровані в її облікову політику). Незалежно від того, який варіант вибере фірма, довідка повинна містити в собі ряд необхідних даних :
- Назва організації,
- дату складання,
- відомості, які потрібно підтвердити,
- підпис директора компанії.
Друк на документі ставити не обов’язково, оскільки з 2016 року юридичні особи звільнені від обов’язку засвідчувати свої папери відбитками печаток і штампів (правда, в цьому випадку бажано вносити в документ реквізити організації (адреса і телефон для зв’язку), інакше довідку можуть просто-напросто не прийняти там, куди вона буде надана).
Довідка повинна містити тільки актуальну і достовірну інформацію, внесення до неї завідомо неправдивих, недостовірних відомостей може привести в адміністративному покаранню організації та посадових осіб у вигляді великого штрафу.
Якщо до довідки прикладаються якісь документи або їх копії, то інформація про це також має бути зафіксована в самій довідці у вигляді окремого пункту про додається документації.
Правила оформлення довідки
Довідка може бути написана як від руки, таки в друкованому вигляді, як на стандартному аркуші А4 формату, так і на фірмовому бланку підприємства (останній варіант зручний тим, що містить в собі реквізити). Довідка може бути видана в стількох примірниках, в скількох потрібно, при цьому кожен з них повинен бути завірений належним чином.
При отриманні довідки працівник повинен її уважно перевірити і, при виявленні будь-яких помилок, вимагати видачі нового документа – від змісту довідки, як правило, залежить рішення багатьох важливих питань, тому неточності, виправлення і помарки в них неприпустимі.
Іноді підприємства просять підтвердити співробітника про отримання довідки підписом у внутрішньому журналі обліку документів.
Зразок довідки з місця роботи
- Спочатку вказують повне найменування компанії, трохи нижче її фактична адреса та телефон.
- Далі ставлять дату складання документа, потім посередині слово «Довідка» та її номер по внутрішньому документообігу організації.
- Потім йде власне необхідна інформація: тут треба обов’язково повністю вписати прізвище, ім’я, по батькові працівника, для якого призначена довідка, а також засвідчити потрібні факти.
- Після цього, якщо співробітник назвав адресата отримання, можна вказати, кому буде пред’являтися довідка.
- Внизу документ повинен підписати або директор компанії, або його уповноважена особа (з зазначенням посади та розшифровкою підпису).