Як написати заяву на відпустку – Зразок заяви

У кожної людини настає момент, коли в самий найближчий час він відправляється в заслужену відпустку. Ось тоді і знадобиться зразок заяви на відпустку, щоб за всіма правилами заповнити необхідний папір. Давайте розберемося в питанні складання заяви на відпустку, щоб ніяка паперова тяганина не псувала майбутній відпочинок.

У даній статті ми розповімо, як пишеться заява на відпустку, розглянемо різні приклади написання, виходячи з конкретної ситуації діюча особа.

Зразок заяви на чергову оплачувану відпустку

Генеральному директору Культурного Центру «Просвіта» П.В. Караснікову від Любченко Анастасії Анатоліївни, головного бухгалтера розрахункового центру (пишемо в верхньому правому куті листа)

Заява

Прошу надати чергову оплачувану відпустку терміном на 30 календарних днів з 28 січня 2022 року по 27 лютого 2022 року.

Під заявою слід вказати дату і розписатися.

Коли ви пишете заяву на відпустку, перш за все, необхідно знати відмінності в видах відпусток, і в залежності від цього вибрати відповідний зразок.

 Сьогодні їх є кілька видів:

 • Зразок заяви на чергову відпустку
 • Зразок заяви на навчальну відпустку
 • Зразок заяви на перенесення відпустки
 • Заява на надання відпустки без збереження зарплати

Коли співробітник збирається в заслужену відпустку, яка надається раз на рік кожному співробітнику, то вам буде потрібно написати зразок заяви на чергову відпустку, яка буде сплачена відповідно до закону.

Порядок заповнення наступний:

 1. Робимо відступ до правого верхнього кута листа і пишемо, кому адресується заява та від імені яких вона написано. Наприклад: «Генеральному директору заводу« Маяк »Голованову І.А. від токаря 3 розряду Бочкарьова А.Р. »
 2. Малими прописними буквами посередині сторінки (робимо невеликий відступ від написаного в правому кутку – пару рядків) пишемо слово ЗАЯВА.
 3. З лівого краю пишеться основна частина заяви, і починається вона з фрази: «Прошу надати мені оплачувану чергову відпустку з 28.01.2022 по 07.02.2022 року. Кінцева дата прописується в тому випадку, якщо ви з загального відпуску вирішили відпочити якийсь час (наприклад, 10 днів, а решту хочете «догуляти» в інший час). Якщо ж ви берете повну відпустку, яка надається вам раз на рік, то кінцева дата не прописується.
 4. Після тексту працівник ставить підпис і дату заяви.

Заява на надання частини чергової оплачуваної відпустки

Часто в житті трапляється ситуація, коли вам потрібні були всього пару-трійку днів в рахунок основної відпустки, для цього випадку ми підготували зразок заяви на надання частини щорічної оплачуваної відпустки:

 1. У верхньому куті правої частини аркуша пишеться: «Заява про надання частини щорічної оплачуваної відпустки». Директору Центру психологічної підтримки малозабезпечених сімей Ванюшин П.Р.
 2. Відступаємо трохи вниз і зліва пишемо слово «Заява», дату, № заяви, і рядок «про надання частини щорічної оплачуваної відпустки».
 3. Робимо невеликий відступ до центру сторінки і пишемо: «Прошу надати мені частину оплачуваної щорічної відпустки тривалістю 12 календарних днів з 28.01.2022.
 4. Нижче пишеться посада заявника, ставиться підпис та ПІБ.

Давайте розглянемо бланк заяви на відпустку, коли вам необхідно лише кілька днів, які також будуть оплачені роботодавцем.

Заява виглядають так:

 1. Пункти №1 і №2 заповнюємо за вищевказаним прикладом.
 2. У розділі основного тексту пишемо: «Прошу надати мені 3 дня в рахунок оплачуваної відпустки з 28.01.2022 по 29.01.2022 року». Якщо вам потрібно лише 1 день, то основний текст виглядає так як і на кілька днів, але вказується тільки дата бажаного дня.
 3. Під текстом ставимо підпис і дату подачі.

Варто загострити вашу увагу на важливому моменті: дана відпустка надається лише за бажанням вашого керівника, і він може, як відмовити вам у вашому проханні, так і погодитися з нею, давши згоду.

Заява про надання відпустки без збереження зарплати

 Даний вид заяв від працівника заповнюється за такою схемою:

 1. У лівому верхньому кутку пишемо: «Надати відпустку на 3 дні з 19.03.2022 по 21.03.2022. А нижче рядком Прізвище директора.
 2. У правому верхньому кутку пишемо: «Директору ЗАТ« Кристал »В. К. Бровінскому від економіста Терентьевой П.Р.
 3. Посередині сторінки буде слово ЗАЯВА.
 4. Трохи нижче пишемо основний текст: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати на 3 календарні дні з 19.03.2022 по 21.03.2022 в зв’язку з майбутнім одруженням.
 5. У самому низу ставиться дата і ПІБ заявника.

У житті будь-якої людини можуть бути ситуації, коли терміново треба «викроїти» пару діб для вирішення особистих питань і важливих завдань, але свою щорічну відпустка він уже «відгуляв» або до її дати ще дуже довго. У подібній ситуації вам знадобиться інформація, як написати заяву на відпустку без утримання.

Що заповнюємо:

 1. Пункти №1 і №2 прописуються в колишньому порядку.
 2. Основна частина заяви містить такі пропозиції: «прошу надати мені відпустку без збереження зарплати на 3, 4, 5 квітня 2022 року зв’язку з народженням дитини. Якщо ви вказуєте причину «За сімейними обставинами», то рекомендується озвучити причину: поїздка у важливій справі, весілля, урочисті заходи з дитиною, що вимагають особистої присутності і підготовки і так далі.
 3. Внизу заповнюється, як і в інших зразках: дата і особистий підпис.
Зразок заяви на відпустку без збереження заробітної плати
Зразок заяви на відпустку без збереження заробітної плати

Як написати заяву про перенесення відпустки

Такі ситуації можуть виникнути у кожного працівника, наприклад, ви зібралися в давно заплановану поїздку з чоловіком, а йому в належному відпустці відмовили. Щоб здійснити бажане, вам потрібно перенести дату своєї відпустки.

Писати заяву на зміну дати відпустки слід так:

«Директору Міського Центру Зайнятості Населення Блоговещенской О.А. від бухгалтера П.А. Воронова. (Пишеться в правому верхньому куті)

Слово Заява – як і раніше, посередині листа, відразу після блоку кому звернуто заяву.

Основна частина: «Відповідно до затвердженого графіка відпусток на 2022 рік, мені повинен бути надано щорічну оплачувану відпустку з 12 квітня на 28 календарних днів».

Нижче рядок: «На підставі Трудового Кодексу України прошу змінити дату початку відпустки і надати мені його з 18 травня 2022 року на 28 календарних днів ».

Нижче Прізвище та дата складання заяви.

Якщо розглядати приклад заяви на відпустку в разі необхідності перенесення, то воно майже не відрізняється від стандартної форми, але є одне невелике «але» – розділ основної частини. Вона пишеться таким чином: «Прошу перенести початок моєї оплачуваної чергової відпустки з 02.02.2022 на 29.03.2022 року». Також слід розкрити причину вашого прохання – сімейні обставини, бажання поєднати відпустку з другою половиною, покупка туру саме на ці дати і так далі. Після цього працівник в стандартному порядку ставить підпис і дату.

Зразок заяви про перенесення відпустки
Зразок заяви про перенесення відпустки

Як написати заяву про надання навчальної відпустки

На багатьох підприємствах співробітники успішно поєднують трудову діяльність з навчанням на заочному відділенні, тому їм слід знати, як складається заяву на навчальну відпустку. Ось його зміст:

 1. Стандартно заповнюємо правий верхній кут і пишемо: «Заява про надання навчальної відпустки». Нижче йде рядок, на ім’я кого пишеться заява: Директору ВАТ «Бетон-К» Павлову П.К.
 2. З лівого боку без відступу пишемо слово ЗАЯВА.
 3. Нижче рядок – дата і № заяви.
 4. Нижче рядок – про надання додаткової відпустки для проходження проміжної атестації
 5. Нижче рядком робимо невеликий відступ – тут розміщується основна частина: «Прошу надати додаткову відпустку з 20.04.2022 по 10.05.2022 з збереженням середньої заробітної плати, тривалістю 20 календарних днів з метою проходження проміжної атестації в Державному ВНЗ «Київський Державний Університет».
 6. Нижче рядком слід написати слово Додаток: довідка-виклик №2136 від 20.04.2022.
 7. Нижче вказуємо посаду, Прізвище та ставимо підпис – в один рядок.

Давайте загострити увагу на даному виді відпустки – тут є важливі моменти. Якщо у працівника це перша освіта, він має повне право на те, щоб йому надали необхідний відпустку і зберегли за ним середній розмір заробітної плати. Від вищого навчального закладу берете довідку-виклик і йдете у відділ кадрів, але і тут є одне але – ваш ВНЗ повинен бути акредитований державою.

Заява на надання відпустки по навчанню практично не відрізняється від стандартної форми заяви на відпустку, і різниця лише в основному підрозділі. Тому використовуємо в даному випадку фразу: «Прошу надати … в зв’язку з навчанням в такому-то ВНЗ, із збереженням середньої заробітної плати. І прописуємо, на який термін потрібно відпустку: «… Тривалість 20 календарних днів з такого-то числа». Далі потрібно вказати рядок «Додаток» до заяви, де вказується номер довідки-виклику від вашого ВНЗ.

Зразок заяви про надання навчальної відпустки
Зразок заяви про надання навчальної відпустки

Але не забудьте такий момент: коли ви йдете на сесію, зайдіть у відділ кадрів і переконайтеся, що на вашій заяві стоїть підпис керівника, бо в іншому випадку це буде рахуватися прогулом. Коли сесія підійде до кінця, необхідно мати на руках довідку-підтвердження, що ви насправді весь цей час навчалися.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...