Як написати довіреність на дитину?

На нормативно – правовому рівні сьогодні є досить велика кількість різноманітних нюансів по відношенню до регулювання сімейного життя. Особливо це відноситься до тих питань, які стосуються дітей. Дитина – це турбота не тільки батьків, але і держави. Тому, законодавство встановило досить суворі вимоги по відношенню до його виховання, утримання і, навіть, переміщенню, як по території країни, так і за її межами.

У даній статті пропонуємо розглянути саме останній аспект. В наш час є досить жорсткі вимоги по відношенню до оформлення процесу переїзду маленького громадянина. Для того, щоб перевезти дитину через кордон потрібно буде оформити цілий ряд документів. Один з найбільш важливих – спеціальна довіреність, яка видається законними представниками дитини. Про те, що ж це за документ, які його особливості та як правильно підійти до його складання ви зможете дізнатися зі статті.

Довіреність: поняття, особливості та суть

Сьогодні можна зустріти досить велику кількість різноманітних документів. Кожен з них має свої особливості і встановлює ті чи інші права та обов’язки. Ключове місце серед них займає довіреність.

В юриспруденції, як правило, такий документ має на увазі передачу певних повноважень від одного громадянина іншому. Тобто, мова йде про фіксацію ряду прав і обов’язків, що в силу певних дій делегуються новому особі, якій вони раніше належали. Найбільш поширений приклад – довіреність на виконання певних дій. Так, в документі прямо позначається, яка саме поведінка вимагається від громадянина і в яких саме випадках. Так, в суді інтереси одного громадянина може представляти іншу особу, яка отримала такі повноваження в результаті оформлення довіреності. При цьому, право на здійснення конкретних дій у громадянина, що доручив певні функції іншій людині не зникає. Тобто, його певні права або обов’язки просто дублюються і залишаються незмінними для джерела їх виникнення.

Даного роду документ не має спеціального зразка. Але є чіткий перелік інформації, яка в ньому повинна відображатися. В першу чергу – самі сторони нового правового порядку. Без позначення конкретних осіб, які взаємодіють між собою уявити собі довіреність ніяк неможливо. Крім того, документ повинен чітко закріпити повноваження особи, яка представляє чужі інтереси. Фахівці рекомендують прописувати все з максимальною точністю і конкретикою, щоб в майбутньому не виникло ніяких спірних ситуацій.

Ще один важливий елемент – термін дії. Як правило, в документі є точне обмеження за часовими рамками. Так, позначається на скільки днів, місяців або років передаються певні права та обов’язки. Крім того, має місце оформлення безстрокової довіреності. У ній немає певного терміну дії, але це не означає, що вона буде працювати вічно. В такому випадку закінченням періоду вважається її відгук самим же громадянином, яким раніше документ був виданий. Також, обов’язкова форма теж вказана в нормативно – правових актах. Вона повинна бути письмовою. При цьому, її можна поділити на два види – проста і нотаріальна. Перший варіант вимагає виключно створення спеціального документа і підписання його стороною, що делегує свої повноваження. Ніяких додаткових дій при цьому здійснювати немає необхідності.

Другий же варіант є більш складним. Так, передача певних прав і обов’язків вимагає спеціальної фіксації. У нашому випадку таку реєстрацію здійснюють працівники нотаріату. Тобто, щоб довіреність придбала юридичну силу – її потрібно буде підписати не тільки тому, хто її видав, але і нотаріусу. Без відмітки останнього документ не буде дійсним. Далеко не всі документи мають необхідність офіційного закріплення. Для того, щоб вона виникла, як правило, використовується пряма вказівка нормативно – правових актів. Наприклад, написати довіреність на супровід дитини не вийде без відвідування відділення нотаріату. Це пов’язано з тим, що законодавець прямо вимагає такої фіксації і невиконання даного правила вважається правопорушенням і тягне за собою юридичну відповідальність.

Тому, перед тим, як складати документ такого роду – дізнайтеся заздалегідь про його формі. Забезпечення правильного порядку видачі довіреності дозволить максимально швидко вирішити всі необхідні питання і виключить ймовірність виникнення спору або відмови в проведенні тих чи інших дій.

Як написати довіреність на дитину?

Сьогодні досить часто можна зустріти ситуації, коли передача певних прав або обов’язків безпосередньо пов’язана з дітьми. При цьому, дитиною у нас вважається кожен громадянин, якому ще не виповнилося вісімнадцяти років. Виняток можуть становити ті громадяни, які раніше даного віку закріпили свої сімейні відносини в органах реєстрації актів цивільного стану, мають власних дітей або ж є офіційно працевлаштованими.

Після закріплення таких фактів оформляти доручення на неповнолітніх громадян вже немає необхідності. Відповідно до вказівок нормативно – правових актів вони вже самі мають досить дієздатності для того, щоб здійснювати всі вчинки самостійно.

Категорія справ, які цікавлять нас в контексті даної статті – це вивезення дитини за кордон. Варто відзначити, що дана процедура вимагає спеціального документального оформлення. Так, в законодавчій базі нашої держави передбачено особливий порядок перетину кордону, який попередньо вимагає оформлення низки паперових примірників.

У тому випадку, якщо вивезення малюка в іншу країну здійснюється одним з його батьків, або взагалі особою, яка не є мамою або татом – обов’язково повинна бути складена спеціальна довіреність. Без цього документа відповідні дії неможливі. Так, при проходженні митного контролю завжди здійснюється детальна перевірка багатьох чинників. Один з них – наявність необхідних дозволів та підтверджень. Відсутність довіреності в такому випадку стане основою для відмови в перетині кордону. Попросту дитини не випустять за межі країни.

Також, досить часто можна зустріти думку про те, що якщо в тій країні, в яку їде малюк на правовому рівні не встановлено обов’язку оформляти довіреність – то немає необхідності морочитися над таким документом. Але, на жаль, це далеко не так.

Тут грає величезну роль той факт, що діти є громадянами України. Відповідно, до процесу переміщення використовуються саме норми українського законодавства. Природно, в силу специфіки нормативно – правової бази іншої держави, в яке їде малюк можуть знадобитися і інші документи, але саме довіреність є нашою вітчизняною основою, яку обійти ніяк немає можливості.

Звідки взялися такі запобіжні заходи? Сьогодні даний порядок гарантує участь обох батьків у долі свого малюка. Для того, щоб один з них міг вивести дитину за кордон – потрібно обов’язкова згода другого. Це гарантує обізнаність другого з батьків у відповідному процесі і його безпосереднє згоду. Обов’язковість наявності довіреності закріплює за кожним громадянином вирішувати долю свого чада.

Крім того, досить часто подорож планується і з громадянином, який не є ні матір’ю, ні батьком. Як правило – це близькі родичі, організовані групи для відпочинку і т. д. В такому випадку, видача згоди на перетин кордону вимагає оформлення спеціального документа відразу обома батьками. Згоди тільки одного з них буде недостатньо. Форма даного документа – письмова з нотаріальним посвідченням. Тобто, для того, щоб правильно скласти документ буде необхідно не тільки його написати і підписати, а й звернутися в відповідні державні інстанції для закріплення даного роду волі. Без відмітки нотаріуса довіреність не має абсолютно ніякої юридичної сили. За таким документом ви не зможете перетнути кордон з неповнолітньою громадянином.

Тому, в обов’язковому порядку необхідно подбати про те, щоб документ був складений правильно і на підставі всіх вимог нормативно – правових актів. Для того, щоб все зробити правильно – розглянемо більш детально його зміст і процес нотаріальної реєстрації.

Зразок довіреності на дитину

 

Перш за все, проаналізуємо, яка ж саме інформація повинна міститися в такому документі. Як і в загальному порядку, потрібно буде зазначити боку угоди, права і обов’язки, які передаються, термін дії. Додаткова вимога – відомості про найменшому громадянина, по відношенню до якого і видано відповідну довіреність.

Перш за все, будь-який документ такого роду повинен містити відомості про те, де він був складений і ким він був підписаний. Тому правому верхньому кутку зазначаються відомості про громадянина, який видав документ. У нашому випадку все залежить безпосередньо від того, хто саме буде здійснювати перевезення дитини через кордон. Якщо ми говоримо про ті випадки, коли вивезення здійснюється одним з батьків, то довіреність видається безпосередньо другим з них. Якщо ж подорож здійснюється третіми особами, які не є матір’ю або батьком і не записані такими в свідоцтво про народження, то документ складається обома батьками.

По відношенню до особи, яка видає документи повинні бути позначені наступні відомості. Перш за все, це повне ім’я. Варто відзначити, що краще не використовувати скорочення ініціалів. Також йде відмітка про те, де проживає громадянин який видає відповідну довіреність. Якщо відомості, зазначені в паспорті відрізняються від безпосереднього місця проживання – йде позначення інформації, яка фіксується саме в документі офіційного зразка. Тобто, нам важлива саме державна реєстрація місця проживання.

Крім того, досить часто вказують і контактні дані. У число входить номер мобільного телефону, а також – адреса електронної пошти. Сьогодні такі дані практично завжди є в документах даного роду, хоча і не потрібні нормативно – правовими актами. Але, фахівці рекомендують обов’язково записувати контактні відомості, оскільки в разі виникнення незрозумілих ситуацій знайти громадянина, який видав довіреність буде набагато простіше. Це дозволить значно заощадити час на вирішення спірних питань.

Основна частина документа складається з інформації про згоду матері або батька або ж обох батьків на перетин їх дитиною кордону нашої держави. В першу чергу позначаються дані про самих дітей, по відношенню до яких видається такий документ. Тут потрібно буде вказати повне ім’я дитини, дату його народження, а також – офіційний документ свідчить про його появу на світ. З останнього переписується обов’язково номер і серія, дата видачі. Також зазначається про те, що громадянин дає свою згоду на здійснення певних відповідних дій. Тобто прямо зазначають, що особа згідно з тим, що дитина їде з відповідальним громадянином в іншу країну і він, як його законний представник не має нічого проти таких дій.

Але, тут важливо пам’ятати про те, що документ повинен містити конкретні дані про часовому періоді. Тобто, довіреність на дитину передбачає вказівку точних дат, на час яких один або обоє батьків дають свою згоду на виїзд за кордон. В такому випадку йде чіткий розподіл по датах. Наприклад, вказував що з 23 по 30 серпня діти будуть перебувати в іншій країні, і батьки не маю нічого проти цього. Також, відсилання може бути зроблена на конкретний рік або приблизний період. Головне, щоб були хоча б приблизно позначені часові рамки. В іншому випадку, довіреність може бути визнана недійсною.

Слідом за цим вписується інформація про те, хто саме приймає на себе відповідальність за життя і здоров’я малолітнього громадянина. Йде відсилання на повне ім’я громадянина, чоловіка або третьої особи, де вказуються його паспортні дані, а також місце державної реєстрації проживання. Даний документ передає всі права і обов’язки по вихованню та утриманню дитини на конкретний період. Таким чином делегуються повноваження іншій особі, що і є основою довіреності. В обов’язковому порядку, якщо є будь-які суворі вказівки вони теж повинні бути відзначені в основній частині документа. Так, якщо батько не дозволяє своєму синові приймати громадянство іншої держави, оформляти процедуру усиновлення – прямо зазначаються дані факти. Здавалося б, що це досить дивний пункт. Але, як показує практика, часом в розведених сім’ях це єдиний варіант переконатися в тому, що ніяких юридичних змін за час поїздки другий чоловік не здійснить.

В самому кінці обов’язково повинні стояти дві позначки. Перша – це підпис громадянина, який безпосередньо видає довіреність. Друга – дата підписання відповідного документа. Варто зазначити що довіреність даного така не передбачає вказівку точного терміну дії документа. Період юридичної сили виходить з суті інформації, позначеної в основній частині документа.

Як бачимо, нічого особливо складного в складанні довіреності на дитину немає. Головне, дотримуватися всі вищевказані правила. Крім того, пропонуємо вам завантажити у нас зразок такого документа. На його основі ви можете скласти власну довіреність:

Крім того, що є повноцінна можливість написати документи для передачі повноважень власноруч, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців. Сьогодні на ринку послуг можна знайти досить багато оголошень про складання довіреності різних типів, в тому числі – і на дитину. Єдиний мінус в такій ситуації – платність. При цьому, чим вища кваліфікація фахівця, який візьметься за вашу довіреність, тим більше буде сума за його послуги. Тому, попередньо оціните, чи варто документ тих витрат або ж ви можете самостійно все оформити.

Також, не варто забувати і те, що послуги нотаріуса також мають платний характер. Так, за проставлення відповідної відмітки потрібно буде віддати певну суму. При цьому, даний факт ніяк не залежить від того, використовуєте ви послуги державного або приватного представника органів нотариату.

Як написати довіреність на дитину від руки

Досить часто виникає питання про те, чи можна самостійно написати таку угоду власноруч. Відповідь на це питання буде ствердною. У нормативно-правових актах передбачено тільки про те, що документ повинен бути в письмовому вигляді. До безпосереднього варіанту складання ніяких вимог немає. Тому, писати від руки можна. Єдине, що потрібно дотримуватися кількох правил.

Перш за все, документ повинен розміщуватися на стандартному аркуші формату А4. Також при складанні довіреності переконайтеся в тому, щоб ваш почерк був перебірливий. Якщо документ буде неможливо прочитати у визнанні його юридичної сили вам відмовлять. Тому фахівці рекомендують використовувати друковані літери. До кольору чорнила теж особливих вимог немає. Якщо при поданні податкової декларації потрібно синя або чорна ручка, то в даному випадку можете використовувати будь-яку, яка попадеться вам під руки.

Як показує практика, найбільше використовуються варіанти набрання на комп’ютері. Таким чином ви можете уникнути безлічі проблем з незрозумілим відображенням інформації при написанні від руки. Для цього також використовується стандартний аркуш формату А4 і односторонній друк на принтері. Але, якщо вам відмовляють в прийнятті документа грунтуючись на тому що він написаний від руки – такі дії будуть вважатися неправомірними. Форма нанесення інформації на папір абсолютно не має ніякого значення.

Правильно написати довіреність на дитину – запевняємо документ у нотаріуса

Після того як ви складете необхідну заявку – її не тільки потрібно підписати, але і завірити в нотаріуса. Як ми зазначали раніше, такі дії є обов’язковими, оскільки без них документ не матиме юридичної сили. Тому, скористайтеся послугами працівників нотаріату.

Варто відзначити, що на законодавчому рівні немає ніяких обмежень стосовно того приводу, чи потрібно звертатися в державному чи приватному нотаріусу. В даному випадку громадянин має повну свободу дій. Крім того, немає і територіальної прив’язки. Ви маєте можливість знайти нотаріуса незалежно від місця вашої державної реєстрації проживання.

Наприклад, для того щоб написати довіреність на дитину бабусі – вона може скористатися нотаріальними послугами по всій території України. Відмовити їй у цьому не може жоден нотаріус. Якщо він все ж не підписує документи – ви завжди маєте право поскаржитися на нього в відповідні органи. При зверненні до нотаріуса при собі в обов’язковому порядку потрібно мати такі документи. Перш за все це сама довіреність, попередньо складена і підписана заявником. Також для посвідчення особи потрібно подати документ, який вас ідентифікує. Як правило, це паспорт. Але можна надавати і інші в прирівняних до нього документи. Наприклад, це може бути свідоцтво про народження або ж військове посвідчення відповідного громадянина.

Всі дії нотаріус здійснює в той же день, в який громадянин до нього звертається. Попередньо відповідальний працівник перевіряє правильність складеного документа, а також – той факт, що ви маєте право йому його подавати. Якщо ніяких зауважень у співробітника нотаріату немає – він розставляє відповідні позначки на довіреності. Щодо засвідчення такого зразка державний реєстратор в обов’язковому порядку вносить відповідні записи в спеціальні журнали. Це буде додатковим підтвердженням того, що ви дійсно оформили всі так, як цього вимагають нормативно-правові акти.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...