Написання біографії для вступу в коледж

 Напишіть біографію в формі розповіді. Структура, описана в статті Написання професійної біографії, навряд чи підійде для більшості вступних іспитів до коледжу: хоча її простота робить її зручною у використанні, і весь процес не займає багато часу, найголовніше при вступі до коледжу – це виділитися з натовпу. Найкращим способом зробити це є створення біографії в формі розповіді про себе, а не надання окремих фактів. Є безліч варіантів на вибір, включаючи наступні:

 • Хронологічна біографія : Структура такої біографії проста: вона починається на початку і закінчується в кінці. Це самий прямолінійний спосіб, але він відмінно підійде, якщо ви прожили цікаве життя, яка починається c подій А і B і закінчується на C в незвичайній формі (наприклад, якщо ви домоглися успіху незважаючи ні на що).
 • Кругова біографія : Біографія такої структури починається з самого важливого періоду в житті (D), повертається до минулих подій (А), а потім пояснює події, що призвели до даного періоду в житті (B, C), змушуючи читача пройти ваш життєвий шлях по колу . Це хороший спосіб створити напругу, особливо якщо Подія D настільки дивна і неймовірна, що читачеві буде цікаво простежити за розвитком подій.
 • Деталізована біографія : Біографія такої структури сконцентрована навколо однієї важливої події (наприклад, С) і символічно оповідає про найважливіші моменти з життя. У ній можуть бути використані дрібні незначні деталі (a, d), спрямовані на те, щоб зорієнтувати читача в події вашого життя, при цьому самі події повинні бути досить важливими самі по собі.

Сконцентруйтеся на собі. Коледжі вимагають оповідання про власне життя, що допомагає їм зрозуміти, чи підходите ви їм чи ні. Ви повинні показати все ваші позитивні сторони, тому не слід розсіювати увагу читача і включати в біографію опис самої установи.

 • Неправильний варіант : “Каліфорнійський університет в Сан-Франциско це самий висококласний дослідний медичний університет в світі, і я вірю, що він дасть мені можливість виконати мою мрію стати лікарем.”  В установі, в який ви подаєте документи, вже знають, які програми і переваги вони надають, тому не витрачайте час читачів даремно. Крім цього вихваляння установи замість опису власних якостей змушує думати, що ви не зовсім відповідний кандидат
 • Правильний варіант : “Коли мені було п’ять років, я спостерігав за тим, як травматолог рятував життя мого брата – це справді незабутній момент в моєму житті. З того дня я завжди безпомилково знав, що присвячу своє життя медицині. Моєму братові пощастило, що його хірург навчався в одному з кращих навчальних закладів в країні. Слідуючи по його стопах, я сподіваюся, що одного разу хтось ще буде так само вдячний, як і наша сім’я, доктору Хеллер. “Опис оповідача повинно бути доречним, особистим і таким, що запам’ятовується. Хоча, по суті, в даному випадку теж вихваляються переваги навчання в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, це зовсім не звучить так, як ніби ви намагаєтеся зробити двозначний комплімент цій установі.

 Не згадуйте те, що хоче почути приймальна комісія. Навіть якщо ви впораєтеся з цим завданням, що досить складно зробити, не ґрунтуючись на фактах, тому краще, що може трапитися, це ситуація, в якій приймальна комісія вважатиме вас таким же, як і сотні або тисячі інших студентів, які використовують подібну тактику. Найкраще розповідати про реальні факти і важливих для вас події. Розкажіть про ці події, і що б ви не робили, не переходите межу. Намагаючись зробити з посередньою історії щось більш хвилююче, ви лише будете виглядати нерозумно, особливо в порівнянні з історіями, які напишуть деякі абітурієнти.

 • Неправильний варіант: “Прочитання Великого Гетсбі – це переломний момент в моєму житті, який змусив мене повністю переглянути свої погляди на життя в сучасній Америці. Це завдання дало мені зрозуміти, що я хочу присвятити своє життя вивченню американської історії.”
 • Правильний варіант: “Моя родина не має видатних заслуг в цій країні. Ми не прибули на Мейфлауер, і наша прізвище не бере початок на острові Елліс, ми також не отримували амністію після втечі від іноземної диктатури. Що ми зробили, так це оселилися в чотирьох штатах на середньому заході, де ми щасливо прожили сотню років. Сенс в тому, що мені бракує американських коренів. Це і змусило мене обрати спеціальність «Історія Америки».”

 Чи не занадто намагайтеся здатися розумним. Це те, на що розраховані вступні іспити. Хоча при цьому не слід використовувати сленгових виразів або здаватися надто дурним, зміст вашої біографії повинна говорити сама за себе; якщо ви будете занадто піклуватися про правильність підібраних слів, це лише зашкодить сприйняттю. Плюс до всього, приймальна комісія перевіряє величезна кількість творів щороку, і останнє, що вони хочуть бачити, так це як інша людина намагається вставити важкі слово там, де йому не місце.

 • Неправильний варіант: “Навіть з моєю мінімалістичною освітою я продовжую рівно цінувати важку працю і ощадливість більше за іншого.”Це не спрацює, якщо тільки ви не графиня з розповідей Діккенса або один з комедійних героїв Джейн Остін, так як звучить дуже вимучені.
 • Правильний варіант : “Я виріс у бідній родині, і це навчило мене цінувати важку працю і бути старанним в роботі – часом це все, що людина може собі дозволити.”Чи не нагромаджуйте слова і говорите по суті, причому бажано, щоб все слова були довше двох складів.

Приводьте приклади, а не просто розповідайте. Це одне з найважливіших умов, яка допоможе вам зробити вашу біографію унікальною. Багато студентів пишуть: “Я виніс цінний урок зі свого досвіду” або “Я виніс багато нового з Х,”.

 • Неправильний варіант: “Я виніс багато багато чого нового зі свого досвіду роботи психологом в таборі.”Це не говорить нічого про те, чому ви насправді навчилися, і цю фразу цілком ймовірно вживають сотні інших студентів.
 • Правильний варіант: “Завдяки своєму досвіду роботи психологом в таборі я усвідомив важливість співчуття і взаємодопомоги. Тепер, коли я бачу, як моя сестра закочує істерики, я краще розумію, як допомогти їй бути менш наполегливої і напористою.”

Використовуйте дієслова в активному стані. Це використання форми інфінітива, яка робить вашу мову громіздкою і малозрозумілою. Використання дієслів в активному теперішньому часі допоможе вам оживити свою біографію і зробити її більш цікавою.

 • Усвідомте різницю між наступними пропозиціями: “Вікно було розбите зомбі” і “Зомбі розбив вікно.” У першому випадку сама ситуація не до кінця зрозуміла. У другому випадку все досить ясно: зомбі розбив вікно, і з цим нічого не поробиш.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...