Допомога по безробіттю в 2017: як отримати, як платять, який розмір

Рівень безробіття в Україні в наприкінці 2017 року становив 9,4%. Якщо врахувати безробітне населення, офіційно не зареєстрована в центрі зайнятості, то цей показник збільшиться в кілька разів. Держава гарантує фінансову допомогу безробітним громадянам, але для реалізації свого права потрібно знати, як це зробити.

Хто може отримати допомогу по безробіттю?

Україна надає громадянам, які мають страховий стаж або не мають нього, особам офіційно визнаним згідно з установленим порядком безробітними. Це означає, що незалежно від того, працював чоловік де-небудь офіційно, або вперше шукає роботу, біржа праці повинна поставити його на облік при дотриманні всіх висунутих вимог. Отримати статус безробітного має право працездатну особу до настання пенсійного віку (включаючи пільгові умови і вислугу років), яке через відсутність місця роботи не має заробітної плати або інших легальних доходів для забезпечення свого існування, при цьому готове і може приступити до роботи. Офіційно безробітним стає особа, що написала заяву (зразок можна знайти в Центрі зайнятості), при умови, що під час реєстрації представники біржі праці не надали вакансію відповідну досвіду, професійними якостями та рівнем попередніх доходів заявника.

Як отримати допомогу

Служба зайнятості вибирається безробітним на свій розсуд, і не залежить від місця фактичного проживання або реєстраційних даних в паспорті. Для оформлення надають документи:

  1. Заява
  2. Паспорт або тимчасові документи за посвідченням особи.
  3. Трудова книжка.
  4. Карту платника податків.
  5. Додаткові документи – диплом, військовий квиток або інше свідоцтво про проходження навчання.

При реєстрації на громадянина заводять електронну картку з його персональними даними. Зверніть увагу, що довідка для допомоги по безробіттю та інші документи, що містять інформацію про останні джерелах доходи, не є обов’язковими. рішення про присвоєння статусу приймається не пізніше 7 днів з моменту подачі заяви. При позитивному рішенні видається наказ центру зайнятості, номер якого заноситься до персональної картки безробітного. У наказі також міститься інформація про розмір і періодичності виплат. З документом дають ознайомитися під підпис. Виплата допомоги по безробіттю здійснюється через банки. Банківські установи обираються за бажанням безробітного.

Як платять допомогу по безробіттю

Допомога по безробіттю виплачується через 8 днів з моменту постановки особи на облік в центрі зайнятості. Згідно з Наказом Мін. праці та соц. політики України №307 від 20.11.2000 р. допомога повинна виплачуватися 2 рази в місяць . На практиці, виплати здійснюються від 1 до 3 разів залежно від відвідувань біржі праці. Нарахування, коли відбувається розрахунок допомоги за кількість днів між відвідинами, відбувається в кінці кожної декади. Декада – 10 днів. 1-я декада місяця з 1 по 10 число, 2-я з 11 по 20, 3-я з 21 по кінець місяця. Виплата відбувається через 7-21 день з моменту її нарахування.

Ці терміни є нормою, але можливі і інші коливання, як в меншу, так і в більшу сторону. Причини затримок можуть бути різні, але всі безпосередньо пов’язані з економічною нестабільністю країни. Перші надходження, як правило, затримуються на 1,5-2 місяці, що пов’язано з перевіркою й аналізом даних безробітного. До закінчення перевірки допомога може виплачуватися в мінімальному розмірі з наступним перерахуванням і доплатою. Виплата допомоги при звільненні з роботи без поважних причин (за власним бажанням) починається з 91 дня, для інших випадків – з 8 дня.

Розмір допомоги по безробіттю в 2017 році

Застраховані особи, які 26 тижнів платили страхові внески, працюючи не менш 12 місяців, отримують допомогу в залежності від страхового стажу:

  • до 2 років – 50%;
  • від 2 до 6 років – 55%;
  • від 6 до 10 років – 60%;
  • понад 10 років – 70%.

Тривалість безробіття істотно знижує розмір допомоги:

  1. Перші 90 днів виплачується 100% допомоги.
  2. Наступні 90 днів – 80%.
  3. Далі – 70%

При цьому сума допомоги не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів встановлених для працездатного населення. Максимальна сума виплат встановлена в розмірі 5 512 грн., А мінімальна – 544 грн. На мінімальну допомогу має право молодь після закінчення / переривання навчання, молодь, звільнилася з військової / цивільної служби, особи, до страхового стажу менше 6 місяців, застраховані особи, звільнені з роботи за ст. 37 п. 3,4,7, ст. 40 п. 8, ст. 41, 45 КЗпП України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *