Зразок заяви про реєстрацію шлюбу: правила оформлення

У даній статті пропонуємо детально розглянути питання про складання спеціальної заяви на закріплення сімейних відносин. Даний документ є дуже важливим, оскільки без нього ні про який штамп в паспорті не може бути й мови. Тому, про те де можна знайти заяву і як правильно її написати – читайте нижче. Інформація буде корисна всім, хто зіткнувся з необхідністю звернутися в ЗАГС.

Реєстрація сімейних відносин

У сучасному світі практично кожна сфера життя регулюється нормами права. Це необхідний захід для нормального існування в суспільстві. Не стали винятком і сімейні відносини. Питання про створення шлюбу детально регламентується законодавчою базою і чітко вказує на права і обов’язки сторін.

Для того, щоб створити сім’ю, визнану Законом і державою – необхідно пройти процедуру реєстрації. Такий процес необхідний для того, щоб в спеціальних реєстрах закріпилася сімейний стан громадянина. Крім того, правильно оформлена процедура одруження стає міцною основою захисту прав людини. З чим це пов’язано? Так, у разі порушення права чоловіка або дружини, чоловік має право звернутися за допомогою до держави. Дана процедура передбачена виключно для тих осіб, які попередньо зареєстрували свої стосунки.

А ось тим громадянам, які проживають спільно і вважають сім’єю таких привілеїв не буде в силу того, що у них відсутнє державне закріплення сімейного стану. Сьогодні всім відомі «цивільні шлюби» давно вже стали буденною справою. Величезна кількість людей створюють такі союзи і не розглядають реєстрацію, як необхідність. Але, тут можна посперечатися. Адже, коли виникає конфлікт – сторони не можуть звернутися в тому порядку, який передбачений для законного подружжя.

Ще однією варіацією вважається церковний шлюб. Релігія і влада в нашій державі досить тісно взаємодіють. Але, при цьому, законодавець не визнає вінчання, як створення сім’ї. Ніяких прав і обов’язків з таких дій на юридичному рівні не виникає.

Єдиний визнаний сьогодні сімейний союз – це розпис в ЗАГСІ. Саме такі дії є підставою для того, щоб в правовому полі пара могла називатися сім’єю. Закріплення відносин стає причиною можливості вимагати підтримки від чоловіка і нести відповідальність у разі невиконання таких дій. Тому, перед тим, як вирішувати, чи варто ставити штамп у паспорті – потрібно проаналізувати все вище написане.

Кожен громадянин, який хоче зафіксувати свої відносини повинен звернутися в спеціальну інстанцію. Сьогодні питаннями про свідченнями факту укладання шлюбу займається виключно один орган – інстанція записи актів громадянського стану.

Звернення в ЗАГС має ряд особливостей. Це пов’язано з тим, що діяльність всіх державних інстанцій досить детально регламентується законодавчою базою. Одним з найбільш важливих елементів, в разі необхідності зареєструвати свої відносини, є заява про укладення шлюбу. Саме на підставі цього документа уповноважена особа може внести відомості про створення сім’ї в державні бази даних.

Зразок заяви про реєстрацію шлюбу

На основі даного документа є можливою процедура створення сім’ї в правовій державі. Спочатку у громадян має виникнути бажання створити такий союз. При цьому, воно повинно бути абсолютно добровільним. У наш час ніхто не має права змусити іншу людину зробити щось проти його волі, особливо – вийти заміж. Ми давно відійшли від тих часів, коли шлюбні пари створювалися за рішенням батьків.

Волевиявлення майбутнього подружжя має виражатися в формі заяви про укладення шлюбу. Саме такий документ дає впевненість державному реєстратору в тому, що чоловік і жінка за власним бажанням вступають в сімейні стосунки.

Роль заяви не маловажно. Воно не тільки дає підставу припускати про добровільність дій, але і є основою для закріплення союзу. Адже безпосередній реєстрації шлюбу передує подача заяву на укладення шлюбу. Воно містить ряд інформації, необхідної для того, щоб дозволити укласти союз сімейного типу та внести про нього відомості до державних реєстрів.

Зразок заповнення заяви про державну реєстрацію шлюбу

 

Бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Сьогодні для того, щоб скласти заяву в органи реєстрації актів громадянського стану, потрібно буде для початку знайти спеціальну форму для заповнення. Справа в тому, що документ такого роду не складається в добровільній формі. Він має спеціальний зразок, до якого вносяться всі необхідні дані про громадян.

 Де можна знайти приклад заяви про укладення шлюбу? Сьогодні існує кілька варіантів. Перший з них – безпосереднє звернення до органів реєстрації. Громадянин має право взяти бланк для заповнення в тому ЗАГСІ, в яке планує його подати. Для цього не потрібно писати спеціально прохання або здійснювати будь-які інші формальності. Досить буде просто попросити співробітника органу реєстрації цивільного статусу про видачі відповідного документа. У зв’язку з його робочою інструкцією він повинен буде вам надати необхідну форму.

Другий спосіб – знайти заяву в Інтернеті. Ми живемо в еру інформаційних технологій та величезна кількість документації міститься в мережі. Не стала винятком і форма для реєстрації одруження. Перш за все, можна пошукати документ на офіційних сайтах виконавчих органів. Сьогодні кожна державна інстанція має свої електронні ресурси, де крім інформації різного плану, розміщуються і зразки документів. Тому, легко можна знайти на таких серверах і необхідну заяву.

Також, не обов’язково використовувати саме офіційний ресурс. Іноді на таких сайтах досить легко можна заплутатися і не знаючи точного найменування документа просто витратити час в порожню. Безліч приватних електронних серверів містять необхідні документи. Для того, щоб прискорити пошуки – зразок заяви про укладення шлюбу можна скачати безпосередньо у нас.

Безкоштовно скачати бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Зразок заяви про державну реєстрацію шлюбу

Незалежно від того, де саме ви знайшли бланк – він буде однаковим, оскільки формується відповідно до державного зразком. Головне – перевірити його актуальність.

Як заповнювати заяву про укладення шлюбу?

Це питання актуальне вже тоді, коли бланк у громадянина на руках і від подачі його відокремлює лише його заповнення. На перший погляд – нічого складного немає. Але, як показує практика – не у всіх з першого разу виходить все зробити правильно.

Тому, пропонуємо розглянути зразок заповнення заяви про укладення шлюбу, який являє собою детальну інструкцію щодо заповнення всіх необхідних відомостей.

І так, визначимо. З яких частин складається форма. У ній є рядки для внесення даних і таблиця. Основна інформаційна навантаження лягає саме на останній елемент. У кожній окремій частині потрібно буде написати різні відомості. Що для цього знадобиться? При заповненні бланка при собі необхідно буде мати паспорт, ручку синього або чорного кольору.

Вносити відомості в документ можна двома шляхами: писати від руки або друкувати на комп’ютері. Вибір залежить безпосередньо від бажання самих заявників. Але, потрібно пам’ятати про декілька правил. Перш за все, виходити за запропоновані рамки не дозволяється. Тому, потрібно використовувати дрібний шрифт, але такий, щоб було зрозуміло, що саме написано, а при ручному заповненні – писати більш тісно. Ще один пункт – виняток виправлень. Ніяких закреслень в формі не повинно бути. Так, якщо ви помітили помилку в уже складеному заяві – переписуйте або передруковує заново.

Всі поля повинні бути заповнені. Виняток може становити лише графа національність, де майбутні подружжя має право не вписувати відповідні дані. Такий пункт вноситься за бажанням кожного з учасників. Причиною для відмови в прийнятті документа відсутність відомостей про національність не може бути.

Заповнення заяви про укладення шлюбу: вносимо необхідні відомості

І так, з чого ми починаємо заповнення форми. Перш за все, в документі є два місця, в яких майбутні подружжя нічого не пишуть. Такі пункти призначені для внесення відповідних даних безпосередньо самим співробітником органів реєстрації актів цивільного стану. Це два стовпчики в правому і лівому верхніх кутах листа.

Складання заяви в ЗАГСІ про укладення шлюбу починається з вказівки на орган реєстрації актів цивільного стану, в який звертається пара. Для цього необхідно визначитися з відділенням такий інстанції. Відповідно до нормативно – правовими актами зареєструвати свої відносини на офіційному рівні сьогодні можна в будь-якому ЗАГСІ, який знаходиться на території України. При процедурі одруження не має значення прописка майбутнього подружжя або їх фактичне місце проживання. Вибирають орган на свій розсуд.

Правда, з цього правила, є кілька виключень. Так, деякі регіони нашої країни вимагають наявність тимчасової прописки. В такому випадку, доведеться її надати, або ж вибрати інше відділення. Ще один момент – реєстрація сімейних відносин з іноземним громадянином.

Про те, чи має повноваження вибраний ЗАГС зареєструвати стосунки в двох вище перерахованих ситуаціях необхідно дізнаватися безпосередньо в самому відділенні. Для цього можна звернутися особисто в інстанцію реєстрації або ж зателефонувати. Номер останнього можна дізнатися на офіційних ресурсах в мережі Інтернет або міських довідниках.

Після того, як буде написано найменування територіального відділення ЗАГСу – вказують сторони, які звертаються з проханням реєстрації сімейних відносин. В даному пункті і у всіх наступних частинах форма містить розподіл всіх даних на «він» і «вона». Природно, що в першому випадку інформація записується про чоловіка, який одружується, а в другому – про його супутниці. Вказуючи імена сторін не допускається використання будь-яких скорочення. Прізвище, ім’я та по батькові повинні бути написані повністю.

Тепер приступаємо до заповнення таблиці. Як ми і говорили раніше, вона поділена на два стовпи – для нареченого і нареченої. У кожному рядку потрібно буде вказати різні дані. Перш за все, знову пишемо повні імена. Як і в попередньому моменті – нічого не скорочуємо. Слідом йде відсилання на дату народження і вік. Якщо з першим пунктів все зрозуміло, то другий необхідно розглянути більш детально.

Так, сьогодні за загальним правилом реєструвати свої відносини можна після досягнення повноліття, тобто після того, як громадянину виповниться вісімнадцять років. Але, це правило відноситься безпосередньо до дати самого одруження, а не до дня подачі заяви. Тобто, сторони можуть надати форму і раніше, головне – щоб на призначене число їм вже виповнилося вісімнадцять. Крім того, нормативно – правові акти передбачають можливість вступити в сімейні стосунки і після шістнадцятиріччя.

Наступні два пункти – місце народження і громадянство вказують відповідно до відміток у документі, що посвідчує особу. Для цього просто потрібно переписати такі дані. Графа про національність заповнюється відповідно до бажання кожного з майбутнього подружжя.

Місце проживання. Варто відзначити, що часом громадянин прописаний за однією адресою, а фактично проживає зовсім в іншій місцевості. У формі для укладення шлюбу необхідно буде вказати місце реєстрації проживання. Для цього, знову ж таки, відкриваємо паспорт і переписуємо відповідну позначку.

Тепер необхідно написати дані про документ, що посвідчує особу. Як правило, це паспорт. Необхідно буде його серія, номер та найменування органу, які видав даний документ. Якщо надання заяви здійснюється на основі іншого свідоцтва – потрібно написати позначки такого зразка.

Наступна графа заповнюється тільки в певних випадках. Так, якщо хоча б одна зі сторін подачі форми раніше були в шлюбі – такий факт повинен бути вказаний. Для цього необхідно буде написати дані про документ, який зупинив попередні відносини – свідоцтво про розлучення. Потрібно переписати точне найменування, номер і дату видачі.

Цікавий момент. Якщо одна зі сторін раніше була одружена і оформила розлучення за допомогою органів Феміди – в обов’язковому порядку такий факт повинен бути зафіксований в РАГСі. Підтвердженням цього є спеціальне свідоцтво. Хоча громадянин вважається вільним після вступу в законну силу рішення суду, реєструвати новий шлюб можна тільки після того, як орган реєстрації актів цивільного стану внесе відомості про розірванні відносин в бази даних і видасть підтверджуючий документ.

Після заповнення таблиці йде вказівка на імена, які подружжя будуть носити після весілля. Тут мова йде про прізвища. Кожен знає, що як правило таку позначку після одруження змінює дружина. Але, це найбільш поширений випадок в практиці. Є й інші варіанти. Так, чоловік може взяти прізвище своєї дружини. Крім того, дозволяється комбінувати такі дані. Пара може створити подвійне прізвисько, яке буде складатися з обох прізвищ і писатися через дефіс. При цьому, яке саме буде першим, а яке другим – теж можна вибирати. Тому, перед тим, як заповнювати форму – краще вже вирішити таке питання заздалегідь, тим більше якщо написання заяви проходить в стінах РАГСу.

Останній елемент – підписи сторін. Тут кожен з учасників заяви повинен поставити свою відмітку в запропонованого графі «Він» і «Вона».

 Подача заяви на реєстрацію шлюбу

Після того, як майбутнє подружжя заповнять форму і перевірять внесені дані на правильність – потрібно надати її в орган, зазначений в такому документі. Сьогодні подача заяви здійснюється виключно в особистій формі. Тобто, ніяких поштових відправлень і, тим більше, електронних листів використовувати не можна.

За загальним правилом надавати бланк потрібно обом сторонам. Таким чином, вони свідчать про факт волевиявлення і добровільне бажання зареєструвати сімейні відносини. Але, часом життєві обставини не дозволяють самостійно в необхідні терміни відвідати орган реєстрації актів цивільного стану. Як бути в таких випадках?

Сьогодні законодавець передбачив можливість подати заяву однієї з пари. Але, при цьому необхідно дотримуватися одне важливе правило – документ попередньо засвідчується нотаріально. Тобто, після того, як сторони заповнять форму і знаючи, що один з них не зможе піти в ЗАГС – відправляються до відповідного працівникові. Той перевіряє дані і після проставлення підписів ставить свою відмітку.

Оформлене, таким чином, заява повинна бути прийнято органом реєстрації.Співробітник РАГСу не має права відмовити майбутньому чоловікові на тій підставі, що він звертається в інстанцію самостійно.

Документи, які подають разом з формою

Варто розуміти, що одного лише заяви для того, щоб надати форму в орган реєстрації актів цивільного стану буде мало. Перш за все, в обов’язковому порядку при собі кожен громадянин повинен мати документ, який підтверджує його особу. По – перше, це необхідно для того, щоб ідентифікувати людину, а по-друге – перевірити зазначені в формі дані на дійсність.

Крім того, також можуть знадобиться:

  • свідоцтво про тимчасову реєстрацію. Ми говорили раніше, що в деяких суб’єктах для проставлення штампа в паспорті про створення сім’ї необхідно буде наявність прописки;
  • свідоцтво про розлучення. У тому випадку, коли будь-хто з пари, яка звернулася в ЗАГС раніше була одружена одного тільки вказівки даного факту в бланку буде мало. Обов’язково співробітнику РАГСу потрібно подати документ, який свідчить про розірванні попередніх відносин;
  • дозвіл на створення сім’ї. Надання такого документа відноситься до категорії осіб молодше вісімнадцяти років;
  • документ, який підтверджує сплату оподаткування за проведення реєстраційних дій відповідною інстанцією. Так, для того, щоб закріпити свої відносини парі необхідно буде сплатити певну суму в державну казну. На сьогоднішній день, розмір такого мита становить 30 грн і держмито 0,85 грн. Також, в деяких відділеннях органу реєстрації цивільного стану стягуються окремі суми за внесення відомостей до реєстрів про створення сім’ї. Таку інформацію потрібно дізнаватися вже безпосередньо в РАГСі;
  • запрошення для подачі форми. Сьогодні деякі відділення органів реєстрації мають величезну кількість відвідувань для створення сім’ї. Тому, щоб упорядкувати свою роботу створюється спеціальна система запрошень. Громадяни попередньо повинні записатися в чергу на подачу форми. Після цього на їх адресу приходить спеціальний документ з позначенням дати і часу явки – тоді вони повинні звернутися в ЗАГС. Таке запрошення обов’язково необхідно взяти з собою.

Кожен з вище перерахованих зразків повинен бути наданий в оригіналі. Орган реєстрації не забирає їх собі, за винятком самої форми, квитанції і запрошення.Співробітник РАГСу просто перевіряє дані в оригіналах документів і інформацію, зазначену в заяві на відповідність. Після прийняття форми всі оригінали повертаються майбутньому подружжю.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...