Як відновити водійські права в Україні? Порядок і вартість відновлення

На жаль, якщо у вас вкрали водійські права, або просто втратили їх, то звернення в поліцію, швидше за все не призведе ні до чого. Імовірність знаходження досить невеликого документа досить мала. Відповідно, для багатьох досить актуальними питаннями є:

Сучасне життя практично неможливо уявити собі без різних документів, серед яких паспорт, ІПН, і зрозуміло водійські права. При втраті одного з цих документів, необхідно терміново зайнятися їх відновленням.

 • Як відновити загублені або прострочені документи?
 • Скільки коштує відновити водійські права?

Необхідно розуміти, що процедура відновлення водійських прав при втраті в 2022 році може бути досить неприємною і клопіткою, однак її необхідно пройти для того, щоб знову спокійно користуватися своїм транспортним засобом.

Як відновити водійські права при втраті?

Які документи потрібні для відновлення водійських прав?

 • паспорт;
 • ІПН;
 • Довідка про закінчення водійських курсів.

Цікавим фактом є те, що саме з останнім документом найчастіше виникають проблеми, оскільки після закінчення водійських курсів багато випускників позбавляються від «непотрібних» довідок після здачі іспитів і отримання прав. Якщо ви здали всі іспити зовсім недавно, то можна просто звернутися в автошколу і якщо ви ще перебуваєте в базі даних, то вони можуть просто зробити вам нову. В іншому випадку потрібно буде здавати все заново.

У тому випадку, якщо документи були вкрадені, необхідно отримати довідку з поліції. З усіма цими документами необхідно звернутися в сервісний центр МВС (колишні МРЕВ), за місцем проживання. Сьогодні, відновлення втрачених водійських прав проходить досить швидко.

Нове посвідчення, на якому буде штамп «дублікат», видадуть всього за один день, вам навіть не доведеться робити нову фотографію, а вартість відновлення документа складе 250 гривень.

Що робити якщо ви втратили права за кордоном?

Погодьтеся, що якщо неприємності відбуваються в рідній країні, то і вирішувати їх дещо простіше. Зовсім інша справа, якщо ви втратили свої права за кордоном. Для того щоб відновити водійські права вам знадобиться звернутися в сервісний центр за місцем проживання, тобто спочатку потрібно повернутися в рідну країну.

Але не залишати ж автомобіль без нагляду? Звичайно ж, можна доручити перегнати машину свого друга або знайомого, однак в деяких випадках це просто неможливо. В першу чергу необхідно звернутися до місцевих правоохоронних органів із заявою про факт пропажі водійських прав. Після цього, ви отримаєте довідку про те, що заявляли про зникнення документа, який дозволяє керувати транспортним засобом.

Така довідка не дає вам права керувати машиною, але в деяких випадках, вона може стати хорошим поясненням того факту, що у вас немає при собі прав. Далі можна скористатися послідувати по одному з двох шляхів:

 • Повернутися додому для відновлення прав в сервісному центрі МВС;
 • Оформити міжнародні права, що дозволить вам відразу повернутися за кермо автомобіля. Для цього потрібно буде звернутися до місцевого органу, який видає права на керування транспортним засобом.

Відновлення водійських прав після позбавлення їх судом

На жаль, водійські права можуть бути не тільки втрачені. Їх можуть вилучити в результаті рішення суду. Найчастіше це відбувається через водіння в стані сп’яніння, за відмову проходження огляду на стан сп’яніння. Крім того, причиною позбавлення прав може бути ДТП, яке спричинило за собою серйозні травми або загибель людини.

Зрозуміло, це рішення можна оскаржити і в разі успіху – повернути собі права. Для цього необхідно грамотно підготуватися до судового процесу, адже рішення апеляційного суду не підлягає оскарженню і є остаточним. Якщо це не вийде зробити, то необхідно дочекатися закінчення, встановленого судом терміну, протягом якого ви не маєте права керувати автомобілем. Тільки після цього питання про відновлення водійських прав знову стане актуальним.

Порядок відновлення водійських прав, після позбавлення їх судом, регламентується Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Для цього знадобиться заново пройти здачу теоретичних і практичних іспитів з водіння на транспортному засобі тієї категорії, яка була вказана в рішенні суду про позбавлення водійських прав.

Коротко процес відновлення водійських прав після позбавлення виглядає наступним чином:

 • Пройти медичний огляд для отримання медичної довідки 083;
 • Звернутися з заявою в сервісний центр МВС за місцем проживання;
 • Здати практичний і теоретичний іспити.

При цьому у вас повинні бути паспорт і постанову суду про позбавлення водійських прав.

Як відновити втрачені водійські права?

Як відомо, права можуть видаватися на термін від п’ятдесяти і до десяти років. І часом трапляється так, що людина просто забуває вчасно поміняти їх на нові. Крім того, не можна забувати і про те, що водійські права є дійсними тільки протягом тижня після зміни особистих даних, або даних про транспортний засіб.

Пам’ятайте, що прострочені водійські права не є приводом для призначення штрафів. Хоча зрозуміло, це не скасовує того факту, що вам потрібно буде отримати нові документи. Для цього вам знадобляться:

 • Медична довідка;
 • Паспорт;
 • Прострочені документи.

В даному випадку, процедура буде повністю аналогічною звичайному отримання водійських прав, за винятком одного важливого пункту – відсутність необхідності повторно здати теоретичні та практичні іспити з водіння. Всі необхідні процедури можна буде пройти всього за один день.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінка, середня: 5,00 із 5)
Loading...